SME.sk od budúceho týždňa mení diskusie

SME.sk od budúceho týždňa mení diskusie

SME.sk sa pri zmenách pri diskusiách inšpirovalo sociálnymi sieťami, hlavne Facebookom.

 

 

Od budúceho týždňa budú diskusie na SME.sk iné. Diskusie budú mať novú titulku, ktorá je dnes dostupná na testovacej stránke. Tam po prihlásení môžu diskutéri vidieť svoju aktuálnu karmu, počet príspevkov, ktoré už napísali a zoznam ľudí, s ktorými najčastejšie diskutujú. Súčasťou stránky je zoznam aktuálne najdiskutovanejších článkov.

Hlavnou zmenou je zavedenie notifikácií, ktoré budú podobné ako pri Facebooku či Google+ na novej stránke diskusií na hornej lište. „Ak napíšete komentár ku ktorémukoľvek článku na SME.sk, budete hneď vedieť, keď naň budú ostatní čitatelia reagovať. Už nemusíte hľadať svoje staršie príspevky a skúmať, či k ním niekto niečo nové nenapísal. Teraz o tom budete prehľadne informovaní na jednom mieste," povedal pre Omédiách.com projektový manažér SME.sk Filip Struhárik.

Platiaci užívatelia siete Piano po novom budú poznať 10 ľudí, ktorí im najviac zvyšujú karmu.

Drobné zmeny urobí SME.sk aj v Kódexe diskutujúceho. „Zmeny sú však len kozmetické. Snažíme sa len presnejšie sformulovať niektoré doposiaľ vágne časti tohto dôležitého dokumentu," povedal Struhárik.

Zmeny na diskusiách sú predzvesťou väčších zmien pri ďalších službách (vybrali.sme.sk, blogy, diskusie, guláš.sme.sk, fotky.sme.sk...). Po zmenách v diskusiách predstaví SME.sk „redizajnovaný a podstatne vylepšený guláš.sme.sk."

Okrem toho, že na hlavnej stránke diskusie.sme.sk pribudne nové horizontálne menu, z pravého stĺpca vedľa diskusií zmizne viacero informácií. "Týmto krokom sme urobili priestor na ďalšie vylepšenia, ktoré pripravujeme na najbližšie týždne a mesiace." SME.sk má v pláne sprísnenie diskusií, aké presne, zatiaľ Struhárik neprezradil.

Diskusie.sme.sk patria k najväčším diskusným fóram na Slovensku. Mesačne diskutuje zhruba 12 500 ľudí, ktorí napíšu 120- až 130-tisíc príspevkov mesačne.