Print this page

Hudbu pre spot na Kláštornú Kalcia skomponoval írsky skladateľ, naspievala Lúčnica (VIDEO) Foto zo spotu Kláštorná Kalcia

Minerálna voda Kláštorná Kalcia, prichádza na obrazovky s novou kampaňou. Televízny spot vychádza z imaginárneho príbehu, že Kláštorná Kalcia vraj kedysi dávno pomohla uhorskému panovníkovi ubrániť sa Tatárom pri boji o hrad Turiec. Vďaka magickej sile vápnika sa jej sila zachovala aj naďalej.

„Po úspechu prvého spotu Kláštornej Kalcia, ktorým sme produkt znovu uviedli na trh v roku 2019, nadväzujeme na magický a tajuplný svet značky aj v aktuálnej kampani. Diváka prenášame na mystické miesto, ktoré pocitovo pripomína obdobie našej legendy. Do spotu sme tentokrát chceli dostať viac mužnosti a ukázať tak silu Kláštornej Kalcia. Do deja sme preto zakomponovali dve nové postavy - kráľa a kováča. V spote sa opäť objaví aj postava čarodejky, ktorá je v deji kľúčová a vďaka nej príbeh znovu získava tajuplný rozmer,“ povedala Ivana Králiková, senior brand manager značky Kláštorná Kalcia, ktorá patrí do portfólia spoločnosti Kofola ČeskoSlovensko.

„Spojenie značky Kláštorná Kalcia s jej benefitom – zvýšeným obsahom vápnika – sa nám darí už 3. rok pretaviť do celej našej komunikácie. Znalosť značky a tohto atribútu sa stále zvyšuje a produkt si postupne získava srdcia spotrebiteľov na Slovensku a od roku 2020 aj v Česku. Minuloročné predaje prekonali naše očakávania a ciele, ktoré sme si stanovili,“ dopĺňa Králiková.

Hudobný motív, skomponovaný írskym skladateľom Stevom Lynchom špeciálne pre TV spot Kláštornej Kalcia, opäť naspieval umelecký folklórny súbor Lúčnica.

Kampaň pobeží od 2. mája 2021 a okrem nového televízneho spotu ju bude sprevádzať aj PR kampaň zameraná na význam vápnika v minerálnych vodách a jeho spojenie s fyzicky náročnými aktivitami. Tú pre značku Kláštorná Kalcia na Slovensku zastrešuje 1st CLASS AGENCY a v spolupráci s odborníkmi, lekármi prinesie aj štúdiu náročnosti tradičných slovenských remesiel.

Vizitka kampane:
Klient:  Kofola ČeskoSlovensko (Ivana Králiková, Pavol Chalupka)
Kreatívna agentúra:      WMC Grey
Creative Director:         David Suda
Stratégia: Jan Plajner
Art director:                   Radek Pleha
Copywriter:                    Klára Javůrková
Account director:          Martina Vacíková
Account manager:         Štěpánka Švihelová
Réžia:                          Nieto
Produkcia:                    Stink Films
Hudba:                         Steve Lynch (Írsko), naspieval umelecký folklórny súbor Lúčnica