Noviny sa ospravedlňujú Širokému, jeho synovi aj susedom

Noviny sa ospravedlňujú Širokému, jeho synovi aj susedom Reprofoto

Hospodárske noviny a web hnonlline.sk minulý týždeň priniesli rozsiahly článok o tom, ako býva v Záhorskej Bystrici Juraj Široký, ktorého meno je spojené s kauzou Váhostav.

 


Dnes zverejnili Hospodárske noviny na webe aj v tlačenom vydaní rozsiahlu Opravu nepravdivých údajov a ospravedlnenie za článok s názvom Smutné Versailles. Megadom Juraja Širokého, ktorý vás môže šokovať.

 

„Aké sú megadomy Juraja Širokého a jeho svata Jozefa Brhela? Štýl je adekvátny ich majiteľom. Od Slováka by sa na tomto mieste očakávala závisť. Snažím sa, ale raz darmo. Čím viac sa približujem k obydliam smotánky žijúcej na Strmých vŕškoch v Záhorskej Bystrici, zmocňuje sa ma des. Môže medzi týmito hrubými múrmi vôbec existovať pulzujúca komunita nevyhnutná pre pekný rodinný život so strapcom detí?" začína sa článok.
Článok je reporážou postavených aj na pocitoch redaktora v blízkosti domu Širokého a jeho susedov.

V oprave, ktorá je v strede článku, je vymenovaných 7 nesprávnych údajov.

Napríklad:

„V texte článku sa uvádza, že „zaujímavý je najmä Širokého bezprostredný sused, nadporučík ŠtB Branislav Králik". Správny údaj: Pán Králik je štyri roky po smrti a preto nemôže byť susedom p. Širokého."

„Syn Juraja Širokého dom zrejme obýva s manželkou, dcérou ďalšieho oligarchu spájaného so stranou Smer, Jozefa Brhela." Správny údaj: Manželkou p. Juraja Širokého mladšieho nie je dcéra Jozefa Brhela."

"V texte uvádzame v súvislosti s majetkom p. Jurajom Širokým výraz „nepoctivo zarobené peniaze". Nemáme vedomosť o tom a neexistuje žiadny dôkaz, že p. Juraj Široký nadobudol akýkoľvek svoj majetok nelegálnou cestou."

Po vymenovaní 7 nesprávnych údajov sa redakcia Hospodárskych novín ospravedlňuje: „Za uvedené chyby a nimi vzniknuté prípadné poškodenia sa p. Jurajovi Širokému, jeho synovi p. Jurajovi Širokému ml. a ďalším osobám a spoločnostiam spomínaným v texte ospravedlňujeme."