Print this page

Všetko o reštarte kultúry po pandémii na TA3 už tento piatok Foto: TA3

Pandémia koronavírusu výrazne ovplyvnila kultúrnu oblasť. Herci museli zo dňa na deň opustiť divadelné dosky. Riaditelia divadiel presunuli predstavenia do online priestoru, múzeá i galérie boli zatvorené viac ako rok. Letné festivaly sa minulé leto nekonali, niektorí organizátori pripravili len sériu malých koncertov do tisíc návštevníkov.

 Mnohým umelcom spôsobila pandémia existenčné problémy, niektorí dokonca hľadali uplatnenie v inej oblasti. Je pomoc pre kultúru zo strany štátu dostatočná? Ako fungovali herci, režiséri, riaditelia divadiel počas pandémie? Všetko o opätovnom otvorení divadiel i letných festivalov sa dozviete už tento piatok na TA3.

Do štúdia prijali pozvanie herci, režiséri a riaditelia divadiel a festivalov.

Priestor dostanú aj diváci prostredníctvom svojich otázok, ktoré môžu posielať do piatka 11. 6. 2021 na mailovú adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Sledujte TA3 v piatok 11. júna 2021 od 8.30

 Rýchlo, overene, naživo

TA3 má už 20 rokov nezastupiteľné miesto na slovenskom mediálnom trhu ako jediná spravodajská televízia. Patrí medzi najdôveryhodnejšie mediálne značky, čo opakovane potvrdzujú prieskumy britského Inštitútu Reuters pre výskum žurnalistiky na Oxfordskej univerzite. Televíziu TA3 si podľa peoplemetrového merania zapne denne viac ako 1 mil. divákov.