Novinářskou cenu 2016 získal Moláček, Poláček i HlídacíPes

Novinářskou cenu 2016 získal Moláček, Poláček i HlídacíPes Foto: OSF Praha

Novinářskou cenu za rok 2016 si odnesli mimo jiné Jan Moláček z Aktuálně.cz, Tomáš Poláček z Reportér magazínu nebo redakce HlídacíPes.org, Lidových novin či České televize.

 

 

V soutěži soupeřilo 254 příspěvků z celostátních i regionálních médií. Každou žánrovou kategorii hodnotila samostatná porota složená z osobností akademické, mediální a neziskové sféry.

Cenu za nejlepší psaný rozhovor získali Kirill Ščeblykin a Filip Zajíček ze Student Times za příspěvek: Andrej Babiš - Koupím si, co budu chtít. To není váš problém. Ocenění za nejlepší reportáž si odnesl Tomáš Poláček z Reportér Magazínu za text: Osoblaha (ne)buduje, (ne)tančí a (ne)zpívá. Nejlepší komentáře psal podle porotců Jan Moláček z Aktuálně.cz, u kterého ocenili zejména přehlednost, logičnost a jasnou formulaci názoru. Nejlepším analyticko-investigativním příspěvkem pak je série textů redakce HlídacíPes.org o čínské CEFC a jejím působení v Česku.

V audiovizuální sekci ocenění za nejlepší rozhovor získal Daniel Stach z Hyde Parku Civilizace České televize za téma Rwandská genocida. Jako nejlepší reportáž porota vyhodnotila uprchlické téma redaktorek Českého rozhlasu Brit Jensen a Magdaleny Sodomkové: Yusra plave o život. Kategorii Nejlepší analyticko-investigativní příspěvek vyhrál Lukáš Landa z České televize se svým Miliardovým zářezem.

V regionální žurnalistice zvítězil Lukáš Valášek z MF Dnes s tématem: Hašek má neexistující mluvčí, v kategorie online žurnalistiky získal cenu kolektiv Lidových novin - Tomáš Málek, Marcel Šulek a Jakub Zelenka za téma: Češi v zajetí sociálních bublin a v kategorii Solutions Journalism vyhrál Daniel Prokop z Práva s Úvodem do praktické sociologie

Česko-slovenskou cenu veřejnosti si odnesl Martin Veselovský z DVTV za příspěvek: Ovčáček - Nikdy nelžu, bráním prezidenta a chodím s kůží na trh.

V každé soutěžní kategorii nominovala nezávislá porota tři autorky či autory s nejlepšími přihlášenými pracemi. O jednom z vítězů soutěže rozhodla veřejnost v online hlasování.

Sledujte dianie v českých médiách na novej stránke.