Kližanová-Rýsová pracuje pre ministerstvo obrany

Kližanová-Rýsová pracuje pre ministerstvo obrany zenskyweb.sk

Bývalá hovorkyňa strany Smer Katarína Kližanová-Rýsová sa vrátila nepriamo do služieb vládnej strany. Nie však na post hovorkyne, ale vykonáva monitoring pre organizáciu patriacu pod ministerstvo obrany, ktoré riadi nominant Smeru Martin Glváč.

 

 

Agentúra A+K, ktorej konateľmi je Katarína Kližanová Rýsová s manželom, má zmluvu s Bytovou agentúrou rezortu ministerstva obrany o poskytnutí služieb.
Predmetom zmluvy je monitoring médií, zber a spracovanie verejne dostupných informácií na denej báze a ich následné vyhodnotenie a analýza zozbieraných informácií pre potreby objednávateľa. Zmluva je podpísaná do konca roka, pričom odmena je 11 520 eur.

Kližanová Rýsová je šéfredaktorkou portálu www.zenskyweb.sk z vydavateľstva Star production. V minulosti bola hovorkyňou strany Smer-SD, pred tým bola redaktorkou francúzskej tlačovej agentúry AFP.

BARMO je príspevkovou organizáciou ministerstva obrany. Základným predmetom činnosti BARMO je predovšetkým nákup celých obytných domov a jednotlivých bytov v obytných domoch, podľa potrieb a počtov žiadateľov v danej posádke. Ďalej zabezpečuje spravovanie a rozvoj bytového fondu armády.