Premiér predstavil nový komunikačný tím - tvoria ho bývalé redaktorky Markízy a TA3

Premiér predstavil nový komunikačný tím - tvoria ho bývalé redaktorky Markízy a TA3 Foto: Úrad vlády SR

Komunikačný tím premiéra a Úradu vlády SR sa v najbližších dňoch rozšíri - novou poverenou riaditeľkou tlačového a informačného odboru sa stane Simona Mikušová, ktorá v médiách pôsobí od roku 2004. Začínala v denníku SME, neskôr pracovala v televízii TA3 ako redaktorka zahraničného spravodajstva a moderátorka a posledných 9 rokov v televízii Markíza ako vedúca redakcie zahraničia Televíznych novín.

Vyučuje tiež na Katedre žurnalistiky Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. Absolvovala viacero študijných a výskumných pobytov: na Laponskej univerzite vo Fínsku, v Číne v meste Huaxian, v USA na Floridskej univerzite a Virgínskej štátnej univerzite. Je autorkou monografie Teória gatekeepingu, jej vývoj a adaptácia na virtuálny svet a viacerých odborných štúdií.

„Rozhodnutie viesť komunikačný tím úradu vlády a premiéra nebolo jednoduché. Som si vedomá zodpovednosti, ktorú táto pozícia prináša. Mojím cieľom je nastaviť profesionálnu a korektnú komunikáciu smerom k verejnosti a médiám. Do tímu pribudne aj hovorca premiéra, ktorého verejnosti aj médiám predstavíme čoskoro,“ povedala Mikušová.

Ďalšími členkami komunikačného tímu sa stanú Agáta Staneková a Lucia Ježeková Havlíková. Agáta Staneková má za sebou takmer 30 ročnú kariéru v médiách - pracovala pre RTVS, TA3 a Rádio Aktual.

Desať rokov pôsobila v slovenskom vysielaní BBC v Londýne a venuje sa aj prekladom a titulkovaniu filmov. Lucia Ježeková Havlíková pôsobila v médiách 10 rokov ako redaktorka spravodajstva RTVS, redaktorka a moderátorka v televízii TA3, zároveň viedla ekonomickú redakciu. Posledných 5 rokov pracovala pre Slovenskú komoru daňových poradcov ako komunikačný expert.