Lengyel zakladá rádio. Zvažuje názvy Drsné melódie alebo Rocková republika

Lengyel zakladá rádio. Zvažuje názvy Drsné melódie alebo Rocková republika

Bývalý hovorca premiéra a zakladateľ TA3 v Bratislave zakladá nové rockové rádio. Spustiť ho chce 1. januára a plánuje byť postupne trojkou na trhu. 

 

 

Martin Lengyel sa vracia do médií. Dnes na verejnom vypočutí predstavil projekt rockového rádia členom Rady pre vysielanie a retransmisiu. Tá dnes (v pondelok) rozhoduje o prideľovaní nových frekvencií. „Máme prehľad ako funguje trh, priestor tu na rockové rádio je," povedal Lengyel, ktorý žiada o frekvencie so spoločnosťou C.S.M. group. Spoluvlastníkom je Roman Masár.

Uchádzajú sa o uvoľnenú frekvenciu 106,1 MHz, ktorá by mala pokryť len časť Bratislavy - Dúbravku, Kramáre, Patrónku, Hradný vrch i časť Záhoria. O ďalšie frekvencie sa chcú uchádzať na najbližších výberových konaniach, tak aby rádio pokrylo celú Bratislavu a postupne sa dostalo aj do ďalších častí Slovenska.

Lengyel má vysoké ambície. Pokiaľ by rádio pokrylo celé Slovensko, má potenciál byť štvorkou, občas päťkou, ale aj trojkou na trhu, povedal. Ak im rada odsúhlasí licenciu, rádiuochcú spustiť už 1. januára. Tvrdí, že techniku, marketingovú kampaň aj priestory má pripravené: „Vieme to spustiť veľmi rýchlo. Uvidíte, že podobne ako v prípade Jemných melódií, sa nebudete hanbiť, že vznikli. Tak vám sľubujem, že to bude dobré rádio," povedal členom rady Lengyel.

V súčasnosti uvažujú, ako sa rádio bude volať, Rocková republika nie je zatiaľ istá. „Uvažovali sme aj, že to nazveme Drsné melódie," povedal Lengyel, ktorý pred rokmi zakladal Jemné melódie.

Na jar chystá veľkú mapovaciu štúdiu, kde budú testovať, ktoré pesničky fungujú – priestor chcú vytvoriť nielen pre staré hity, ale aj novinky. „Plánujeme živé koncerty. Vieme vstupovať do živého vysielania s koncertmi. Slovenské kapely potrebujú priestor, v malom rádiu sa to dá urobiť, určite to vyskúšame," dodal.

Martin Lengyel začínal ako redaktor Slovenského rozhlasu a neskôr Rádia Twist. V prvej Dzurindovej vláde bol hovorcom premiéra. neskôr sa vrátil do médii - v roku 2001 založil TA3, stál pri zrode Jemných melódií, ale istý čas aj pri časopise .týždeň.

V Bratislave už jedno rockové rádio je - Aligátor. Rockové plány malo pôvodne aj Rádio Hey, dnes Anténa hitrádio.