Rádio_FM bude mať nového šéfa

Rádio_FM bude mať nového šéfa

Z Rádia_FM odchádza Dušan Vančo, novým šéfom by podľa informácií Omédiách.com mal byť Maroš Hečko.

 


Vedenie Rádia_FM sa v najbližšom mesiaci zmení. Z vedenia odchádza doterajší riaditeľ Dušan Vančo. Svoj odchod oznámil na Twitteri: „Po 9 rokoch v Rádiu_FM odchádzam. Rozhodol som sa venovať viac životu. A trochu aj Novým médiám RTVS," napísal.

Podľa informácií Omédiách.com novým šéfom bude pravdepodobne Maroš Hečko. Vančo bude pracovať na oddelení Nových médií RTVS.

"O prípadných personálnych zmenách budeme informovať až v momente, keď to bude aktuálne," povedal pre Omédiách.com hovorca RTVS.

Maroš Hečko je skladateľ, spevák, hudobník, producent, scenárista, spisovateľ, filmár. Je absolventom Filmovej a televíznej fakulty VŠMU. Spolu so Štefanom Semjanom napísal scenár celovečerného hraného filmu Na krásnom modrom Dunaji. Je zakladateľom virtuálneho priestoru Bizarrepublic a audiovizuálneho servera Azyl. Od roku 1998 bol spevákom skupiny Free Faces. V roku 2005 vyšla kniha jeho poézie Pitbull Report. Svoje poviedky vydáva na stránke festivalu Azyl a Jetotak.sk a v časopisoch Fragment a Vlna. Minulý rok vydal s Michalom Havranom knihu Kandidát – Denníky z odpočúvania a následne spolu začali natáčať na motív knihy film.

Dušan Vančo v minulosti pracoval ako vysielací technik v Rádiu Twist. V roku 2004 prišiel do Rock FM Rádia. Od roku 2005 bol dramaturgom programu, v roku 2006 sa stal riaditeľom Rádia_FM.