Rádio Europa 2 bude mať novú generálnu riaditeľku

Rádio Europa 2 bude mať novú generálnu riaditeľku Foto: Europa 2

Nová riaditeľka prichádza z vydavateľstva Nového Času.

Od 1. apríla sa riadenia českých aktivít skupiny Lagardere, do ktorých patrí aj slovenské rádio Europa 2, ujme nová generálna riaditeľka Tatiana Ďuricová. Do Europy 2 prichádza zo spoločnosti Ringier Axel Springer Slovakia. „V Lagardere Active bude zodpovedná za aktivity tejto skupiny na Slovensku a to ako za smerovanie stanice Europa 2, tak za tvorbu celkovej multimediálnej stratégie, rozvoj portfólia produktov a služieb a za personálne a finančné riadenie slovenského mediálneho domu," píše spoločnosť v tlačovej správe.

Tatiana Ďuricová začínala ako BTL, event, či brand manažér v slovenských spoločnostiach ako je ČSOB, alebo Perex. Do Lagardere Active prichádza z vydavateľstva Ringier Axel Springer Slovakia, kde pôsobila päť rokov na rôznych marketingových pozíciách. Vo svojej poslednej pozícii Senior Group Brand Manager, bola zodpovedná za vedenie tímu a strategické riadenie printových aj internetových značiek ako je Nový Čas, AUTO BILD, čas.sk, aktuality.sk a ďalšie.

"Stanica Europa 2 vykazuje dlhodobo stabilné výsledky počúvanosti nad hranicou 300 tisíc poslucháčov včera, čo ju radí medzi 5 najpočúvanejších slovenských rozhlasových staníc. Zámerom medzinárodnej skupiny Lagardere je vytvoriť na Slovensku samostatnú filiálku, rovnako ako je tomu v iných krajinách, s cieľom naďalej rozvíjať brand Europa 2, "povedal Michel Fleischmann, prezident mediálnej skupiny Lagardere Active ČR.

Z tohto dôvodu vzniká nová pozícia country manažéra, čiže generálnej riaditeľky, ktorá bude s manažmentom spoločnosti zodpovedná za smerovanie Europy 2 na Slovensku.