Moderátorka StarDance má pozitivní test na covid, ČT věří, že pořad odvysílá

Moderátorka televizní taneční soutěže StarDance Tereza Kostková má pozitivní test na onemocnění covid-19. Česká televize, která pořad vysílá, přesto doufá, že sobotní přenos bude moci divákům nabídnout. Tvůrci pořadu nyní spolupracují s hygieniky na potřebných opatřeních, sdělila ČTK mluvčí televize Karolína Blinková. Letošní 11. ročník taneční soutěže StarDance začal 16. října. První díl sledovalo 1,62 milionu diváků ve věku od 15 let.

Kostková uvádí StarDance spolu s moderátorem Markem Ebenem. Informaci o onemocnění jednoho z členů moderátorské dvojice dnes odpoledne televize zveřejnila na twitteru. "Stalo se, co dnešní doba bohužel přináší. Tereza Kostková vinou covidu v příštím díle StarDance nevystoupí," uvedla ČT.

Mluvčí televize dnes ČTK řekla, že Kostková měla pozitivní test na nový typ koronaviru. Ještě před vysíláním pořadu o minulém víkendu přitom moderátorce vyšel certifikovaný test s negativním výsledkem, stejně jako všem dalším vystupujícím.

Televize doufá, že další díl soutěže příští víkend nabídne. "Vše nyní koordinujeme s hygienou a řídíme se jejími pokyny," uvedla. Dodala ale, že zdraví účinkujících a štábu je nejdůležitější.

Letošní 11. ročník taneční soutěže StarDance vysílá ČT od 16. října. O vítězství nyní soutěží devět párů. Letos je s profesionálními tanečníky vytvořili herci Simona Babčáková, Jan Cina, Zdeněk Godla a Marika Šoposká, zpěváci Tereza Černochová a Mirai Navrátil, sportovci Andrea Sestini Hlaváčková a Tomáš Verner a farářka Martina Viktorie Kopecká. Jejich výkony hodnotí Richard Genzer, Jan Tománek, Zdeněk Chlopčík a Tatiana Drexler.

Kvůli pandemii koronaviru se letos tvůrci pořadu rozhodli upravit kapacitu hlediště. Diváci sedí dále od tanečního parketu, aby měli větší odstup od účinkujících.

První díl letošního ročníku soutěže sledovalo v průměru 1,618 milionu diváků starších 15 let. Byl to nejsledovanější úvodní večer soutěže StarDance na ČT od roku 2008.