Prečo seriál Veľvyslancova dcéra zaujal pozornosť až v 50 krajinách? Prinášame všetky podrobnosti

Prečo seriál Veľvyslancova dcéra zaujal pozornosť až v 50 krajinách? Prinášame všetky podrobnosti Foto: Doma

Televízia Doma priniesla na obrazovky turecký romantický seriál o zakázanej láske a temných tajomstvách s názvom Veľvyslancova dcéra (v origináli Sefirin Kızı). Markíza vysiela novinku od pondelka do piatka o 21:40 hod. a to hneď v dvoch častiach za sebou.

„V domovskom Turecku dosahovala Veľvyslancova dcéra výborné výsledky sledovanosti, odvtedy bola predaná už do viac než 50 krajín po celom svete. Seriál sa vyznačuje hviezdnym hereckým obsadením, pútavým príbehom a vysokou kvalitou produkcie, pevne preto verím, že si podmaní aj divákov a diváčky na Slovensku,“ povedala Silvia Majeská, programová riaditeľka skupiny Markíza.

O čom je seriál

Sancar (Engin Akyürek), syn chudobného roľníka, sa zamiluje do Nare (Neslihan Atagül Doğulu), dcéry tureckého veľvyslanca. V ich svadobnú noc však Nare zmizne a nikto nevie, čo sa s ňou stalo. O deväť rokov neskôr sa Sancar žení s Menekşe (Tülin Ece), dievčaťom z jeho mesta. Na svadbe sa šokujúco objaví Nare s malým dievčatkom Melek (Beren Gençalp), o ktorom tvrdí, že je to Sancarova dcéra. Nare očividne uteká pred problémami a je nútená mu svoju dcéru zveriť do starostlivosti. Čo sa stalo v osudnú noc pred rokmi, že to prinútilo Nare zmiznúť? Prečo Nare uteká? Dokážu si k sebe so Sancarom opäť nájsť cestu?

Foto: Doma

Odporúčame aj: Kto je kto v seriáli Veľvyslancova dcéra (FOTO, GRAF)

V čom je seriál iný

Od ostatných seriálov z krajiny polmesiaca sa Veľvyslancova dcéra odlišuje najmä tým, že od začiatku nesleduje tradičný proces, keď sa dvaja ľudia spoznávajú a postupne sa do seba zamilujú. Ústredná dvojica prežila svoj príbeh lásky už pred rokmi, ale postupne si k sebe musia nájsť znova cestu.

Kde sa seriál natáčal

Seriál sa natáčal v krásnych prírodných scenériách a lokalitách, ako je turisticky obľúbený región Muğla, ktorý je dovolenkovou destináciou aj mnohých Slovákov, ale tiež v Bodrume, Istanbule a Čiernej Hore.
Foto: Doma

Hviezdy telenoviel

Ani jeden z protagonistov hlavných úloh nie je vo svete romantických seriálov nováčikom. Engin Akyürek, ktorý hrá Sancara, stvárňoval v minulosti ústrednú rolu napríklad v úspešnom seriáli Fatmagül. Engin Akyürek je všeobecne považovaný za jedného z najúspešnejších tureckých hercov. Predstaviteľka postavy Nare, turecká herečka Neslihan Atagül Doğulu, sa objavila v hlavnej úlohe ďalšieho populárneho seriálu Nekonečná láska, ktorý v roku 2017 získal ocenenie Najlepšia telenovela roka na prestížnych International Emmy® Awards.