Bratislavské letisko spúšťa lety až do 38 destinácií (ZOZNAM)

Bratislavské letisko spúšťa lety až do 38 destinácií (ZOZNAM) Foto: Letisko Bratislava

Na Letisku M. R. Štefánika začína od nedele 31. marca letná letová sezóna, ktorá prinesie 38 pravidelných liniek. Letový poriadok sa v letectve mení 2-krát ročne, spolu so zmenou času. Letný letový poriadok bude platiť do ďalšej zmeny času, teda do 26. októbra 2024.

Od mája tohto roku pribudne na Letisku M. R. Štefánika nová destinácia, a to rovno do Istanbulu v Turecku, na medzinárodné letisko Sabiha Gokcen (SAW). Z Bratislavy sa bude lietať 2-krát týždenne. Novú leteckú linku do tejto mimoriadne populárnej destinácie bude prevádzkovať turecká letecká spoločnosť Pegasus Airlines. Pre cestovateľov je známe mesto Turecka zároveň výborná prestupná stanica do ďalších destinácii v Ázii či Afrike.

Ďalšou novinkou je priama linka na tureckú riviéru, do dovolenkovej destinácie Antalya. Priame spojenie bude od polovice mája prevádzkovať turecký letecký dopravca Pegasus Airlines. Linka bude vybavovaná 2-krát týždenne, v stredu a v sobotu. Priamy let do Antalye trvá menej než 2 a pol hodiny. Cestujúci tak majú možnosť spoznať a užiť si populárne dovolenkové letovisko aj individuálne.

Obľúbenou linkou, ktorá sa opäť objaví počas nadchádzajúcej letnej sezóny je talianska Katánia, na Sicílii. Linku bude prevádzkovať letecký dopravca Smartwings. Do tejto ostrovnej destinácie sa bude lietať od júna. Priamy let trvá približne 1 a pol hodiny.

Medzi destináciami, ktoré potvrdili záujem cestujúcich už minulú letnú sezónu je aj letecké spojenie do Čiernej Hory, metropola Podgorica. Linku bude prevádzkovať spoločnosť Air Montenegro od júna. Do Čiernej Hory sa bude lietať 2-krát týždenne, a to v stredu a v sobotu. Pre cestovateľov je tak možné dostať sa do tejto zaujímavej krajiny za menej než hodinu a pol priamo z Bratislavy.

Ďalšou populárnou destináciou, do ktorej sa dostaneme opäť z Bratislavy počas letnej sezóny patria grécke Atény. Priamu linku bude prevádzkovať vysoko hodnotená letecká spoločnosť Aegean Airlines. Priama linka do Atén bude spustená od apríla. Lietať sa bude 2-krát týždenne, v pondelok a vo štvrtok. Grécka metropola slúži nielen ako spojenie na krásne grécke ostrovy, ale aj ako výborná prestupná stanica do ďalších destinácii v Ázii či Afrike.

Počet pravidelných liniek 2024 v letnej sezóne:

38 pravidelných leteckých liniek
do 35 destinácii
do 16 krajín

Lietať sa bude do nasledujúcich 16 krajín:

Belgicko - Brusel

Bulharsko – Burgas, Sofia

Cyprus – Larnaka, Pafos

Čierna Hora – Podgorica

Egypt – Hurghada, Marsa Alam

Grécko – Atény, Heraklion, Korfu, Rodos, Solún/Thessaloniki, Zakyntos

Holandsko - Eindhoven

Írsko - Dublin

Litva - Kaunas

Macedónsko - Skopje

Malta

Spojené arabské emiráty - Dubaj

Španielsko – Palma de Mallorca, Lanzarote

Taliansko – Alghero (Sardínia), Katánia (Sicília), Miláno-Bergamo, Rím-Ciampino, Trapani (Sicília)

Turecko – Antalya, Dalaman

Veľká Británia – Edinburgh, Leeds-Bradford, Londýn, Manchester

Pravidelné letecké linky bude prevádzkovať 7 leteckých dopravcov: Aegean Airlines, Air Cairo, Air Montenegro, Pegasus Airlines, Ryanair, Smartwings a Wizz Air.

Najviac leteckých spojení počas letnej letovej sezóny bude zabezpečovať letecká spoločnosť Ryanair, a to až do 21 destinácii. Za ňou nasleduje Smartwings, ktorý zabezpečí 9 pravidelných spojení do populárnych dovolenkových miest. Wizz Air a Air Cairo budú prevádzkovať 2 destinácie. Aegean Airlines, a Air Montenegro budú zabezpečovať po jednom leteckom spojení. Na bratislavské letisko prichádza aj nový letecký dopravca Pegasus Airlines, turecká spoločnosť, ktorá bude lietať do destinácii Istanbul a Antalya.

Zaujímavosťou sú aj charterové lety, ktoré budú spájať Bratislavu s viac ako 40 destináciami. Na túto letnú sezónu pribudnú priame charterové lety na ostrov Madeira, mesto Funchal a tiež lety do tureckej dovolenkovej destinácie Bodrum.

Medzi zaujímavé charterové destinácie, ktoré sa lietajú aj v rámci letnej letovej sezóny je Kuba, Dominikánska republika, Vietnam či Zanzibar.

Kompletný letný letový poriadok s podrobnými dňami a časmi letov nájdete na webovej stránke Letiska M. R. Štefánika v časti Lety – Letový poriadok LETO: Letový poriadok LETO 2024 | Letisko Bratislava (BTS) - oficiálna stránka