Aktuálne informácie o zdravotnom stave Roberta Fica a verejná výzva verejnosti a médiám

Predseda vlády SR Robert Fico naďalej zostáva na jednotke intenzívnej starostlivosti vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici. Ďalšie informácie týkajúce sa zdravotného stavu predsedu vlády SR Roberta Fica budú verejnosti poskytnuté v momente, ako to situácia umožní.


Úrad vlády Slovenskej republiky opätovne dôrazne žiada médiá, politikov, ale aj širokú verejnosť, aby pri uvádzaní svojich stanovísk vychádzali z oficiálne komunikovaných informácií a overovali si fakty, nakoľko aj po včerajšej tlačovej konferencii členov vlády SR a bezpečnostných zložiek sa v mediálnom priestore objavili nesprávne a zavádzajúce informácie.
Nesprávne, zavádzajúce či klamlivé stanoviská alebo špekulácie obzvlášť z relevantných médií nepomáhajú k upokojeniu situácie na Slovensku. Práve naopak. Zbytočne prispievajú k napätiu a ďalšiemu rozdeľovaniu spoločnosti.
Rovnako žiadame médiá, aby obmedzili diskusie na stránkach a sociálnych sieťach a upustili od relácií s konfrontačným či konfliktným obsahom týkajúcich sa atentátu na predsedu vlády SR Roberta Fica.