Miloš Čermák zmenil redakciu

Miloš Čermák zmenil redakciu Lidové noviny

Prestup z Reflexu oznámil známy český komentátor na Twitteri.

 

 

"Od februára budem pracovať pre týždenník Ekonóm. Teším sa na to. Reflex a Lidové noviny budem mať naďalej rád, ale už pre nich nebudem písať," napísal  dnes na Twitteri Čermák.

Čermák je známy český komentátor, ktorý hodnotil aj prácu novinárov, ale aj nové médiá. Väčšinou pracoval pre týždenník Reflex, pričom prispieval aj pre iné médiá. V Reflexe mal na starosti internetové vydanie, z redakcie sa rozhodol odísť na konci minulého roka. Je to v poradí už jeho štvrtý odchod z Reflexu.

„Štvrýkrát som odišiel z Reflexu (1993, 2003, 2006, 2012) a už sa teším, keď sa niekedy (piatykrát) vrátim," napísal Čermák na začiatku januára na Twitter. Pričom oznámil aj dôvod: „Vydavateľstvo aj šéfredaktor mali inú predstavu o webových stránkach, ktoré som mal na starosti. Tak sme se dohodli na ukončení spolupráce," povedal Čermák pre Lidovky.cz.

Čermák, ktorý prednáša aj na vysokej škole, sa v roku 2010 v ankete Křišťálová Lupa stal osobnosťou roka českého internetu.

Týždenník Ekonóm vydáva vydavateľstvo Economia podnikateľa Zdeňka Bakalu, ktoré stojí aj za slovenskými Hospodárskymi novinami.