Najvplyvnejšie osobnosti mediálneho biznisu podľa Nového času

Najvplyvnejšie osobnosti mediálneho biznisu podľa Nového času TV JOJ

"Sivé eminencie, ktoré sa pohybujú v pozadí a robia rozhodnutia, od ktorých závisí život hviezd," píše v dnešnom vydaní Nový čas, ktorý zostavil rebríček tridsiatich najvplyvnejších ľudí v slovenskom mediálnom biznise za rok 2012. Na tretie miesto zaradili šéfa ich vydavateľstva. 

Na prvom mieste je František Borovský, generálny a programový riaditeľ TV JOJ, na druhom generálna riaditeľka TV Markíza Zuzana Ťapáková, na treťom Peter Mertus predseda predstavenstva Vydavateľstva Ringier Axel Springer Slovakia, ktoré vydáva aj Nový čas.
Nový čas zverejnil poradie aj a pri každom mene aj dôvody, prečo ho umiestnili na konkrétnom mieste.

Napríklad Borovský získal 1. miesto preto, že "televízia JOJ pod jeho vedením doslova kvitne a čoraz častejšie poráža dlho neohrozeného lídra Markízu. Čo je však dôležitejšie, Jojka určuje trendy a atraktívna je najmä pre mladšieho diváka? píše Nový čas. 

Toto je dôvod Nového času, prečo trojka patrí ich šéfovi: "Ľudia, ktorí chcú byť úspešní v šoubiznise, sa potrebujú objavovať v novinách, časopisoch či na internete. A rovnako potrebujú podporu televízne projekty či akákoľvek chystaná akcia vo svete šoubiznisu."

 

 

 

Celý rebríček Nového času: http://www.cas.sk/clanok/241248/najmocnejsi-toto-su-najvplyvnejsie-osobnosti-medialneho-biznisu.html?1