Pracovný portál Kariéra.sk má vlastnú iPhone aplikáciu

Pracovný portál Kariéra.sk, patriaci do produktového portfólia Zoznam.sk, je vďaka aplikácii ľahšie dostupný aj pre používateľov smartfónov s operačným systémom iOS.

Majitelia mobilných telefónov iPhone odteraz môžu sledovať pracovný trh v rozhraní určenom pre tento typ telefónov. Aplikácia umožňuje nielen regionálne vyhľadávanie a vyhľadávanie pracovných pozícií, ale ponúka aj ďalšiu užitočnú funkcionalitu. Používatelia môžu reagovať na pracovnú ponuku priamo z telefónu, môžu si editovať svoj profil či ukladať si výber najatraktívnejších pozícií. Tieto nastavenia sa automaticky ukladajú aj v rámci konta na stránke Kariéra.sk. Synchronizácia prebieha aj pri posielaní životopisov. Ďalšou zaujímavosťou je napríklad sledovanie reakcií na pracovné inzeráty, čo je vlastne prehľad aktivity uchádzača a zároveň kontrola a eliminácia duplicitných reakcií. Okrem toho má aplikácia v ponuke push nofitikáciu najnovších pracovných inzerátov. Používatelia si vďaka tomuto výberu môžu navoliť ako často chcú sledovať vývoj pracovných pozícií.

Aplikácia je bezplatne dostupná v App store. Vďaka inovovanému reklamnému systému, ktorý umožňuje umiestňovanie reklamy podľa typu mobilného zariadenia a operačného systému, bude kampaň na Kariéra aplikáciu veľmi presne cielená len na majiteľov iPhone zariadení v rozhraní optimalizovaných webov, ako aj v rámci klasického zobrazenia stránok na mobiloch. Výsledky tejto kampane odprezentuje Zoznam na blížiacej sa konferejncii o mobilnom marketingu – MobileRulezz 2013.

Zuzana Kačírová, produktová manažérka dodáva: „iPhone aplikácia pre Kariéra.sk vznikla na základe požiadaviek našich používateľov, ktorí chceli mať prehľadnú ponuku práce vždy po ruke. Teší nás, že už za necelý týždeň od sprístupnenia aplikácie sa stala najsťahovanejšou v kategórii utilities."