Seriál Policajti z centra štartuje na Jednotke už tento piatok

RTVS prináša divákom 14-dielny česko-slovenský kriminálny seriál Policajti z centra, ktorý bude vysielať Jednotka od 5. apríla každý piatok o 21.30 po skončení zábavnej šou Milujem Slovensko. Seriál s prvkami napätia, vzrušenia a kriminálnej zápletky patrí k novinkám jarnej programovej štruktúry RTVS.

Seriál zo súčasnosti sa odohráva prevažne v Prahe a jej blízkom okolí, občas sa jeho protagonisti ocitnú aj na Slovensku. Hlavnými postavami seriálu sú detektívi jedného oddelenia z centra českej metropoly, ktoré sa špecializuje na vraždy a závažnú kriminálnu činnosť. Ich šéfom je skúsený, ale životom už trochu unavený podplukovník Ježek, ktorý občas prižmúri oko nad neštandardnými vyšetrovacími metódami svojich podriadených. V každej časti kriminalisti riešia a uzavrú jeden prípad: útek nebezpečného zločinca, nájomnú vraždu, útek zatknutého podnikateľa, sériové vraždy devianta a nakoniec snahu o krvavú pomstu hlavnému hrdinovi. Zároveň sa v každej časti postupne odhaľujú tajomstvá a otázky, ktoré sú nastolené na samom začiatku seriálu. Definitívny koniec seriálu Policajti z centra sa výrazne líši od iných seriálov: inšpektor Vlček sa stane obeťou pomstychtivého brutálneho zločinca a divák nevie, či prežil alebo nie. Autori nepodávajú rozprávku, kde všetko dobre dopadne, ale príbehy o zlu a krutom svete zločinu, na ktorý v skutočnom svete často doplatia hlavne tí, ktorí proti nemu húževnato bojujú.

V novom výpravnom krimiseriáli s výrazným zastúpením slovenských hercov účinkujú: Filip Blažek, Roman Zach, Richard Stanke, Danica Jurčová, Alois Švehlík, Lucia Hurajová, Jana Janěková, Kristýna Janáčková, Petra Jungmanová, Marek Vašut, Jiří Ployhar, Veronika Petrová, Ján Novotný, Tomáš Hanák, Kamil Švejda, Martin Pošta, Dušan Jamrich, Matej Landl, Marek Igonda a ďalší. Režisérom seriálu Policajti z centra je Tibor Szilvási. Atmosféru celého seriálu umocňuje vynikajúca kamera Jiřího Macháně a Doda Šimončiča, rovnako ako hudba, ktorú skomponoval Pavel Vaculík.