Profesia.sk prišla s responzívnym dizajnom

Najväčší portál s personálnou inzerciou Profesia.sk vylepšil svoj dizajn. Hlavnou zmenou je prechod na responzívny web. Popri hlavnej zmene portál zmenil aj grafiku.

Cieľom redizajnu bolo zlepšiť prístup pre používateľov, ktorí prichádzajú na portál Profesia.sk z mobilných zariadení. „Počet používateľov z mobilných zariadení neustále rastie. Oproti minulému roku vidíme nárast návštev z mobilných zariadení o 220 percent," povedala výkonná riaditeľka spoločnosti Pofesia Ivana Molnárová. Denne z mobilných zariadení má portál vyše 8000 návštev, čo v súčasnosti tvorí 6% z celkovej návštevnosti Profesia.sk.

Redizajn

Vďaka responzívnemu dizajnu webovej stránky sa stránka prispôsobí dizajnovo, ale čiastočne aj obsahovo zariadeniu, na ktorom si ju uchádzač prehliada. Človek prichádzajúci na portál Profesia.sk cez smartphone alebo tablet si môže prehliadať stránku rovnako pohodlne ako používateľ na stolovom počítači.

Mobilná verzia m.profesia.sk prechodom na responzívny dizajn prestala fungovať.

Prechod na responzívny dizajn pracovný portál propaguje aj hrou v HTML5, ktorú komunikuje hľadaním najlepšieho šrotéra počítačov cez pozíciu vypísanú na portáli.

Čo musí robiť človek na pozícii šrotér počítačov a aká je jeho odmena? Otestujte svoje mobilné zariadenie a vyskúšajte, koľko počítačov dokážete zničiť za 90 sekúnd.

Redizajn sa týka všetkých trhov, na ktorých spoločnosť Profesia pôsobí, na Slovensku, v Česka aj v Maďarsku.