Vysielanie RTVS v súvislosti s abdikáciou Benedikta XVI.

RTVS pripravila v súvislosti s abdikáciou pápeža Benedikta XVI. viaceré zmeny vo vysielaní. Už od pondelka informuje divákov a poslucháčov RTVS z Vatikánu spravodajca Jaroslav Barborák. V priebehu týždňa sa k nemu v sprievode prezidenta Ivana Gašparoviča pridajú aj ďalší spravodajcovia tak, aby sme v spravodajstve RTVS prinášali najdôležitejšie informácie o abdikácii, ale aj o voľbe novej hlavy katolíckej cirkvi divákom a poslucháčom všetkých programových služieb RTVS.

RTVS zmení svoj program už deň pred pápežovým odstúpením v stredu 27. februára a v priamom prenose o 10.30 na Jednotke prinesie poslednú generálnu audienciu Benedikta XVI. V deň abdikácie 28. februára upraví verejnoprávne médium večerný program na Dvojke - od 20.00 bude vysielať mimoriadnu diskusiu o odchode pápeža a téme sa budú venovať aj Správy a komentáre o 21.30 h.

Rádio Slovensko vo štvrtok 28.2.2013 tiež mimoriadne zmení svoj program a bude sa pontifikátu a abdikácii pápeža venovať vo svojom vysielaní od 19.00 až do polnoci v reláciách Dobrý večer Slovensko a Nočná pyramída. Najdôležitejšie momenty zmeny vo vedení katolíckej cirkvi budeme prinášať aj v mimoriadnych spravodajských vstupoch.

Vysielanie RTVS v súvislosti s abdikáciou Benedikta XVI.

 

RTVS pripravila v súvislosti s abdikáciou pápeža Benedikta XVI. viaceré zmeny vo vysielaní. Už od pondelka informuje divákov a poslucháčov RTVS z Vatikánu spravodajca Jaroslav Barborák. V priebehu týždňa sa k nemu v sprievode prezidenta Ivana Gašparoviča pridajú aj ďalší spravodajcovia tak, aby sme v spravodajstve RTVS prinášali najdôležitejšie informácie o abdikácii, ale aj o voľbe novej hlavy katolíckej cirkvi divákom a poslucháčom všetkých programových služieb RTVS.

 

RTVS zmení svoj program už deň pred pápežovým odstúpením v stredu 27. februára a v priamom prenose o 10.30 na Jednotke prinesie poslednú generálnu audienciu Benedikta XVI. V deň abdikácie 28. februára upraví verejnoprávne médium večerný program na Dvojke - od 20.00 bude vysielať mimoriadnu diskusiu o odchode pápeža a téme sa budú venovať aj Správy a komentáre o 21.30 h.

 

Rádio Slovensko vo štvrtok 28.2.2013 tiež mimoriadne zmení svoj program a bude sa pontifikátu a abdikácii pápeža venovať vo svojom vysielaní od 19.00 až do polnoci v reláciách Dobrý večer Slovensko a Nočná pyramída. Najdôležitejšie momenty zmeny vo vedení katolíckej cirkvi budeme prinášať aj v mimoriadnych spravodajských vstupoch.