Seriál Klamstvo na Markíze otvára mnohé tabu (FOTO)

Seriál Klamstvo na Markíze otvára mnohé tabu (FOTO) Foto: Markíza

Výnimočná seriálová novinka sa púšťa do na Slovensku zatiaľ neprebádaných žánrových vôd a otvára citlivú, stále ešte tabuizovanú tému znásilnenia. Napínavý, psychologicky prepracovaný dramatický seriál sa pýta, či má každý príbeh skutočne dve strany a necháva divákov na pochybách až do samého konca.

Televízia Markíza prináša na svoje obrazovky seriálovú novinku, ktorá pozostáva z 12 epizód.

„Seriál vznikol na základe britského originálu s názvom Liar, ktorý sa stal celosvetovým hitom a adaptovali ho televízie v Nemecku, Taliansku, Francúzsku, Španielsku či Turecku, pričom všade sa taktiež tešil obrovskému úspechu,“ povedala Silvia Majeská, programová riaditeľka skupiny Markíza. „Pevne verím, že aj diváci a diváčky na Slovensku ocenia silu príbehu, kvalitu jeho spracovania a excelentné herecké výkony na čele s Tomášom Maštalírom a Monikou Horváthovou,“ dodala.

Učiteľka na gymnáziu Laura Kalasová (Monika Horváthová) prijme pozvanie na rande od šarmantného chirurga Andreja Rosického (Tomáš Maštalír) tesne po rozpade jej dlhoročného vzťahu, ktorý v nej zanechal trpkú príchuť. Napriek tomu, po príjemne strávenom večere pozve Andreja k sebe domov. Na druhý deň ho obviní, že ju znásilnil. Andrejova verzia udalostí je však úplne odlišná a nájsť pravdu je takmer nemožné – na žiadne z ich odporujúcich si tvrdení nie sú dôkazy a dlho je to iba slovo proti slovu. Udalosti však začínajú žiť vlastným životom, verejné obvinenia a nemožnosť ich jednoznačne dokázať, vyplavia kopec špiny z minulosti ako Laury, tak aj Andreja...

Odporúčame aj: Kto je kto v seriáli Klamstvo (FOTO)

„Ideme veľmi hlboko do duše osoby, ktorej sa také niečo stane. Je to herecky mimoriadne náročná vec,“ zhodnotila šéfproducentka TV Markíza Alexandra Dubovská. „Je to znásilnenie, nie je to znásilnenie? Bola to pravda, nebola to pravda? S týmto sa vlastne celú dobu hráme,“ dodala.

„Do tohto projektu sme s Tomášom nevstúpili ako dvaja neznámi kolegovia, keďže sme sa stretli aj na pôde Slovenského národného divadla. Spoluprácu s ním hodnotím ako veľmi príjemnú a zároveň profesionálnu,“ povedala Monika Horváthová.

Foto: Markíza

V novinke sa objavia herecké osobnosti, ako napríklad Ján Dobrík, Ivana Kuxová, Martin Mňahončák, Sarah Arató, Pavel Višňovský, Zuzana Fialová, Matúš Kvietik, Alena Ďuránová, Ľuboš Kostelný či Marek Geišberg.

Seriálovú novinku natočila TV Markíza v spolupráci s produkčnou spoločnosťou Paprika Studios, ktorá už má na konte napríklad divácky hit Pán profesor či komediálny seriál Šťastní vs. Šťastní. Výroba seriálu Klamstvo prebiehala prevažne v exteriéroch, na viac než 70 miestach v Bratislave a okolí. Pre seriál bola špeciálne vytvorená policajná stanica a vyšetrovacia miestnosť v nej. Avšak aj väčšina lokácií bola doupravovaná a dozariaďovaná.

„Veľa vecí v seriáli sme prispôsobovali na naše pomery. Oproti Veľkej Británii máme totiž inak nastavené procesy v rámci vyšetrovania zločinu, súdov, aj nastavenia spoločnosti voči niektorým typov deliktov. Príbeh sa odohráva v rôznych časových rovinách, neustále sa vraciame do minulosti a do príbehu sa postupne pridávajú nové výpovede. Udržať v tom poriadok bolo naozaj náročné,“ hovorí o najväčších výzvach v procese tvorby seriálu jeho hlavný scenárista Peter Nagy. „Osobne by som bol veľmi rád, ak by seriál prispel k trochu kultivovanejšej diskusii o tomto type podozrení,“ dodal.

Pri nakrúcaní tvorcovia viackrát využili prítomnosť kaskadérov, ktorí sa postarali o kaskadérske, ale aj o rôzne špeciálne efekty, ako napríklad hroziaca zrážka s kamiónom hneď v prvej časti. „V seriáli je mnoho scén, ktoré sú akčné a aj scény filmového rázu,“ potvrdzuje kreatívny producent a režisér seriálu Braňo Mišík. „Bolo pre mňa zaujímavé sledovať, čo sa stane, ak človeka niekto z niečoho obviní. Pozorovať, ako sa na neho bude spoločnosť pozerať, ako sa nedokáže brániť, keď je to nedokázateľné. Veľmi by som si prial, aby seriál ostal divákom v hlave aj v duši,“ uzavrel.