Markíza prichádza s novou kriminálkou Vina, prinášame podrobnosti (FOTO, VIDEO)

Markíza prichádza s novou kriminálkou Vina, prinášame podrobnosti (FOTO, VIDEO) Foto: Markíza

Po Klamstve a Zrade prichádza na obrazovky televízie Markíza Vina. Už od 24. februára 2025 budú môcť diváci televízie Markíza každý pondelok o 20:30 hod. sledovať nový 16-dielny kriminálno-dramatický seriál s názvom Vina. Na Voyo ide seriál s týždňovým predstihom.

Seriálová novinka je slovenskou adaptáciou britského formátu Broadchurch. Originál tohto kriminálno-dramatického seriálu zaznamenal celosvetový úspech a získal si milióny fanúšikov svojím podmanivým príbehom, ktorý odhaľuje ľudské osudy a temné tajomstvá na pozadí šokujúcej vraždy, avizuje televízia.

Príbeh sa odohráva v malebnom a trochu ospalom mestečku uprostred nádhernej prírody, ktorého pokojnú atmosféru a vzťahy medzi obyvateľmi naruší brutálna vražda 11-ročného chlapca Daniela. Vyšetrovanie vedie miestna policajná kapitánka Elena Mikušová (Gabika Marcinková) spolu s novým kolegom, majorom Adamom Hanzelom (Tomáš Maštalír), ktorého odmeraný a sociálne nezručný prístup spočiatku komplikuje spoluprácu. Postupne však odhaľujú nielen stopy vedúce k vrahovi, ale aj tajomstvá, ktoré obyvatelia mestečka pred ostatnými roky skrývali.

Odporúčame aj: Kto je kto v seriáli Vina (FOTO)

„Seriál prináša silný a zaujímavý príbeh, ktorý postupne odhaľuje nielen temné tajomstvá obyvateľov malého mestečka, ale aj ich zložité medziľudské vzťahy. Výroba bola náročná, pretože veľká časť projektu sa nakrúcala v exteriéroch, čo si vyžadovalo veľkú organizačnú precíznosť a nasadenie celého tímu. Výsledok však stojí za to – ide o výpravný a vizuálne atraktívny seriál, na ktorý sme veľmi hrdí a veríme, že si získa priazeň našich divákov,“ zhodnotila Alexandra Dubovská, riaditeľka Centra výroby skupiny Markíza.

„Seriál Vina ponúka náhľad do ľudskej duše a na to, ako sa ľudia správajú, keď sú vohnaní do kúta. Popri kriminálnej linke sa odhaľujú rôzne osobné či vzťahové problémy. Obsahuje veľmi veľa zaujímavých tém, ktoré ho dotvárajú," povedala Gabriela Marcinková.

Foto: Markíza

Ďalšie dôležité postavy stvárnili aj Nela Pocisková a Ján Dobrík ako rodičia zavraždeného chlapca - Barbora a Mareka Lichnerovci. „Musím povedať, že to je jedna z najťažších postáv, aké som doposiaľ mala možnosť stvárňovať. Asi nič horšie, než to, čo ju postihne, si v živote neviem predstaviť,“ priznala Nela Pocisková. Okrem nich sa v seriáli predstavia Matej Erby, Vica Kerekes, Kristína Kanátová, Judita Hansman, Jana Hubinská, Vladislav Plevčík, Jakub Jablonský, Alexander Bárta, Kamila Heribanová, či Monika Hilmerová.

Odporúčame aj: Kde a ako sa natáčal seriál Vina (VIDEO)

O réžiu sa postarali Braňo Mišík a Braňo Holiček. Seriál sa celý natáčal v reálnych lokáciách, pričom kľúčové scény vznikali v rakúskom Hainburgu – vrátane miesta pri rieke Dunaj, kde bolo objavené telo mŕtveho chlapca.

„Najväčšou výzvou pri takýchto seriáloch je nájsť rovnováhu – spracovať ťažkú tému tak, aby diváka neodradila, ale naopak ho pohltila. Ak sa podarí vyvážiť emócie a žánre tak, že aj napriek náročnosti témy diváka strhne dej a herecké výkony, výsledkom je príbeh, ktorý chce sledovať až do konca. Verím, že presne toto sa nám podarilo,“ vysvetlil Braňo Mišík. Podľa Braňa Holička je seriál výnimočný tým, že každá epizóda drží diváka v napätí: „Divákom prajem, aby pri sledovaní Viny zažili to, čo ja pri čítaní scenára. Keď som dočítal jeden diel, nemohol som sa dočkať, až si prečítam ďalší.“

Vina vznikla v spolupráci TV Markíza a produkčnej spoločnosti Paprika Studios, ktorá už má na konte seriálové hity ako Pán profesor a Klamstvo.