RTVS podporila film Miluj ma alebo odíď sumou 180 tisíc eur

RTVS podporila film Miluj ma alebo odíď sumou 180 tisíc eur

Vedenie RTVS pár dní pred premiérou podpísalo koprodukčnú zmluvu na výrobu filmu Miluj ma alebo odíď. Vklad RTVS do filmu je 180 tisíc eur.

 


Celovečerný hraný film vyrába produkčná spoločnosť JMB Film & TV Production Milana Stráňavu. Dráma režisérky Mariany Čengelovej – Solčanskej nakrútená podľa scenára Ozveny Hniezda scenáristky Aleny Bodingerovej má naplánovanú premiéru vo štvrtok 17. januára.

Súčasťou zmluvy je ustanovenie, ktoré hovorí, že „koprodukčný vklad partnera, realizovaný pred dňom podpisu zmluvy, je považovaný za
koprodukčný vklad podľa tejto zmluvy a koprodukčný vklad RTVS môže byť použitý aj na úhradu nákladov na výrobu Audiovizuálneho diela, ktoré vznikli pred dňom podpisu tejto zmluvy."

Súčasťou zmluvy je mediálna podpora filmu v čase jeho premiéry v kinách. A odvysielanie filmu a filme.
Film Miluj ma alebo odíď získal podporu aj z Audiovizuálneho fondu vo výške 413 800 eur. Celkový rozpočet výroby filmu je viac ako milión eur. Finančný vklad RTVS je 150 tisíc + DPH.

Film sa natáčal v októbri a novembri v roku 2011. Záverečné spracovanie bolo na konci minulého roka. Kinopremiéra je o pár dní. RTVS podľa zmluvy môže film odvysielať najskôr po roku od premiéry v kinách alebo od 1. marca 2014.

Základnou dejovou líniou drámy je podľa tvorcov trojuholník lásky, príťažlivosti a nenávisti. Matka a dospievajúca dcéra v zápase o toho istého muža. Tri kamarátky v najlepšom veku sa rozhodnú osláviť na chalupe rozvod, štyridsiate narodeniny a nové sexuálne dobrodružstvo. Nepočítajú však s príchodom Zuzinej 16 ročnej dcéry Miry, ktorá si okrem rebelantstva voči svetu konvencií prinesie aj nenávisť k matke a túžbu byť za každú cenu milovaná.