S Attilom Véghom ukončila spoluprácu aj známa bagetéria, predchádzal tomu vulgárny rozhovor (VIDEO) Reprofoto CNN Prima News

S Attilom Véghom ukončila spoluprácu aj známa bagetéria, predchádzal tomu vulgárny rozhovor (VIDEO)

Bývalá redaktorka Markízy je novou šéfkou Detského fondu SR Foto: DFSR

Detský fond Slovenskej republiky, ktorý stojí napríklad za zbierkou Konto Bariéry, má novú riaditeľku.

 

 

Doterajšia riaditeľka Alena Synková, ktorá viedla fond od roku 1995, končí.

„Po 20-tich úžasných rokoch v Detskom fonde cítim, že prišiel čas na zmenu. Preto som sa rozhodla odísť z pozície riaditeľky a odovzdať štafetu tejto krásnej a užitočnej práce ďalej," povedala Synková, ktorá aj naďalej ostáva členkou predsedníctva fondu aj Správnej rady Konta Bariéry.

Novou riaditeľkou DF je od 13. apríla bývalá redaktorka televízie Markíza Alena Kuišová. „Dôvera, ktorú som dostala, je pre mňa veľkým záväzkom a zároveň obrovskou výzvou. Veľmi si vážim a úprimne obdivujem prácu každého jedného človeka v Detskom fonde," povedala Kuišová a poďakovala predchádzajúcej riaditeľke.

Alena Kuišová bola redaktorkou televízie Markíza, kde sa venovala hhlavne politickému spravodajstvu, bola redaktorkou a neskôr aj šéfkou spravodajstva Rádia Viva. Od roku 2005 sa venuje PR a media relations. Od apríla 2012 do apríla 2014 bola poradkyňou pre komunikáciu a médiá a hovorkyňou Kancelárie verejného ochrancu práv.