Obdivovateľka Kočnera - Soňa Bullová je späť v médiách (VIDEO)

Obdivovateľka Kočnera - Soňa Bullová je späť v médiách (VIDEO) Reprofoto RTVS

Vydavateľstvo Penty spoločnosť News and Media Holding v týchto dňoch spustilo nové online relácie na stránke pluska.sk. Jednu moderuje Anka Žitná a druhú niekdajšia blízka osoba Mariana Kočnera Soňa Pötheová (dnes opäť Bullová).
Na podstránke emma.pluska.sk má reláciu Dôverne so Soňou Bullovou, v ktorej bude bývalá moderátorka a bývalá úradníčka prinášať rozhovory so známymi ľuďmi. V prvom rozhovore vyspovedala fitnesku Zoru Czoborovú.

Bývalá moderátorka Na telo, koučka a bývalá predsedníčka Úradu na ochranu osobných údajov sa z pozornosti verejnosti vytratila pred troma rokmi, keď ju poslanci po odhalení jej komunikácie s Kočnerom odvolali z postu predsedníčky Úradu na ochranu osobných údajov SR.

Ako vysoká úradníčka nadbiehala Kočnerovi a jej úrad kvôli Kočnerovi šikanoval novinárov

Soňa Bullová podľa zachytenej komunikácie z telefónov Mariana Kočnera si s ním v priateľskom duchu vymenila viacero správ. Pochvalné SMS posielala Kočnerovi, keď zvolal tlačovku a snažil sa kompromitovať novinárov, kde ich označoval ako Lipšicove stádo a vyhrážal sa zbieraním a zverejňovaním citlivých informácií o novinároch. V tom čase už bola viac ako dva roky šéfkou štátneho Úradu na ochranu osobných údajov SR, ktorý má strážiť osobné informácie občanov krajiny.

Ako napísal Denník N keď 5. októbra 2017 Kočner svojich známych cez WhatsApp požiadal, aby pridali podpisy potrebné na zaregistrovanie strany Cieľ, Bullová ako vtedajšia šéfka Úradu na ochranu osobných údajov SR mu odpísala: „Vy idete na plny plyn“ a pridala status z Facebooku, ktorý už neexistuje. Z ďalšej komunikácie vyplýva, že obsahoval fotografiu. „Absolutna podoba s Vami,“ píše Pötheová. „Nemám FB,“ odpisuje Kočner. „Luke Perry herec,“ vysvetľuje úradníčka Kočnerovu údajnú podobu s hviezdou seriálu Beverly Hills 90210.

Odporúčame aj: Žitná už má novú reláciu, začala s rozhovorom o miliónoch a Sorosovej nadácii

V roku 2019 sa Úrad na ochranu osobných údajov SR pod jej vedením ozval českému webu investigace.cz a oficiálne od redakcie žiadal odpoveď, od koho dostal videonahrávku, v ktorej Dobroslav Trnka spolu s Kočnerom inštalujú nahrávacie zariadenie v priestoroch generálnej prokuratúry. Jej úrad hrozil novinárom pokutou 10 miliónov eur, pokiaľ mu svoj zdroj nevyzradia. Pritom podľa zákona sú novinári povinní svoje anonymné zdroje chrániť.


Podľa vtedajšieho vyjadrenia poslanca Gábora Grendela komunikácia s Kočnerom nebol jediný prešľap Bullovej. Mala sa angažovať aj v kauze resocializačného zariadenia Čistý deň. Grendel preto navrhol, aby sa v úrade urobil hĺbkový audit jej rozhodnutí.

Soňa Bullová v minulosti moderovala politické diskusie v televízii Markíza, šéfovala spravodajstvu v TV Luna. Neskôr pracovala v PR biznise a okrem iného podľa Denníka N robila mediálne tréningy pre Kočnerovi spriaznenú finančnú skupinu Penta, ktorá je vlastníkom vydavateľstva NMH, ktoré aktuálne pre ňu vytvorilo priestor na jej vlastnú reláciu. Zastupovala aj Kočnera, keď v roku 2006 kandidoval za primátora Bratislavy. Za druhej vlády Roberta Fica viedla tlačový odbor predsedu parlamentu za Smer Pavla Pašku. V roku 2015 za Ficovej vlády ju zvolili za šéfku Úradu na ochranu osobných údajov SR.

Zaujíma vás zákulisie médií, sledujte nás aj na Facebooku a na Instagrame.