
Jedna fotka a záplava kritiky a s tým spojená degradácia mena, ktoré si roky známy spevák budoval. Takto dopadla fotografia operného speváka Petra Dvorského, ktorý v sobotu zapózoval vedľa stíhaného Daniela Bombica a ten sa, samozrejme, s fotkou okamžite pochválil. Fotografia obletela sociálne siete a vyvolala množstvo kritiky.
Dnes, dva dni po zverejnení fotografie, sa operný spevák k fotografii vyjadril. V stanovisku pre Aktuality.sk si sypal popol na hlavu: „Včera sa objavila fotka, za vznik ktorej sa hanbím. Stojím na nej pri človeku, ktorý je stelesnením všetkého, čo v živote odmietam,“ napísal Dvorský, ktorý priznal, že sa mu vypomstilo to, že sa roky vyhýba sociálnym sieťam a preto vraj Bombica nespoznal. „V opačnom prípade by (fotografia - pozn. red.) nikdy nevznikla. Mám prácu, pri ktorej je kontakt s ľuďmi dôležitý, a stáva sa často, že ma požiadajú o spoločnú fotku a pre ľudí, ktorí si moju prácu vážia, to vždy urobím rád. Teraz, keď viem, kto ma o ňu požiadal a ešte ju zavesil na sociálnu sieť, viem, že by som ju odmietol,“ dodal Dvorský s tým, že v žiadnom prípade nechce, aby ľudia, ktorí ho poznajú, mali pocit, že legitimizuje Bombicovo dlhoročné opovrhnutiahodné správanie: „Mrzí ma to a bola to pre mňa lekcia. Teraz viem, že ak v budúcnosti požiada o fotku niekto s podobným hodnotovým profilom, tak sa takejto chybe vyhnem. To nie je neúcta k fanúšikovi, bola by to neúcta k hodnotám ako rešpekt a slušnosť."
Fotografia bola spravená na akcii Milana Markoviča, ten pózoval s Bombicom tiež. "Danny, ale vysielajte ďalej, bola by škoda, ak by ste prestali," povedal podľa Bombica Markovič.
Dvorský a Markovič si zapózoval aj s Gustavom Murínom.
Daniel Bombic, vystupujúci pod pseudonymom Danny Kollár, je slovenský extrémista, ktorý žil v Londýne. Prostredníctvom svojho telegramového kanála šíril nenávistné prejavy, antisemitizmus, rasizmus a homofóbiu. V januári 2025 bol Bombic vydaný z Veľkej Británie na Slovensko na základe troch medzinárodných zatykačov. Čelí obvineniam z viacerých trestných činov, vrátane prejavov sympatií k hnutiam potláčajúcim základné práva a slobody, šírenia extrémistických materiálov, podnecovania k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti a nebezpečného elektronického obťažovania. Po návrate na Slovensko bol Bombic prepustený na slobodu s elektronickým monitorovacím náramkom a zákazom zverejňovania nenávistného obsahu na sociálnych sieťach. Prezentuje sa kontaktami s predstaviteľmi Smer-SD.