Bývalý programový šéf STV a Markízy stážuje u Miloša Zemana

Bývalý programový šéf STV a Markízy stážuje u Miloša Zemana

Roman Lipták, bývalý zástupca Radima Hrehu aj Štefana Nižňanského v STV, pomáha v predvolebnej kampani Miloša Zemana na českého prezidenta. Pododne pomáhal aj v prezidentskej kampane Rudolfa Schustera.

 

 

Niekdajší člen manažmentu Markízy aj STV Roman Lipták má novú zábavu. Podľa informácií Omédiách.com je členom volebného tímu Miloša Zemana. Informáciu potvrdil pre Omédiách.com sám Lipták. Tvrdí však, že len stážuje: „ Moje pôsobenie v rámci kampane je skôr formou odbornej stáže. Môžem sa zúčastňovať zasadnutí volebného tímu, sledovať mítingy a vystúpenia."

Pôsobenie v tíme Zemana vraj inicioval sám. „V máji sme sa stretli v Trenčianskych Tepliciach, kde som požiadal o možnosť pôsobenia vo volebnom tíme ako hosť."
V minulosti spolupracoval aj na prezidentskej kampani Rudolfa Schustera. "Zaujímam sa o fenomén priamej prezidentskej voľby. Preto je pre mňa unikátne vidieť ako prvá priama voľba prezidenta prebieha v Čechách," vysvetlil bývalý televízny manažér.

Lipták od konca 90-tych rokov pracoval striedavo v Markíze, Forze a v STV. V Markíze bol manažérom pre strategické projekty, či riaditeľom Centra umeleckej tvorby. Po neúspešnej kandidatúre na riaditeľa STV sa v roku 2006 stal programovým riaditeľom v manažmente Radima Hrehu. Po krátkej prestávke v Markíze sa do STV vrátil a bol programovým riaditeľom aj za Štefana Nižňanského. V súčasnosti prednáša na Akadémii médií.