Muž sa vybral na nákup do Lidla s veľkým krížom v ruke

Muž sa vybral na nákup do Lidla s veľkým krížom v ruke Foto: Martin Zapletal

 Oblečený v kněžském taláru a s velkým dřevěným křížem v rukou se vydal na nedělní nákup do olomoucké prodejny Lidl místní recesista Martin Zapletal.

Chtěl tímto netradičním způsobem vyjádřit svůj nesouhlas s vymazáním křížů z reklamních letáků diskontního řetězce. Vedoucí prodejny zavolala městkou polici, která ale nakonec zasahovat nemusela."Oznamovatelka na místě strážníkům sdělila, že po prodejně chodí muž s talárem a křížem," řekl dnes ČTK mluvčí městské policie Petr Čunderle. Podle vedoucí prodejny muž svým netypickým zevnějškem budil strach, obtěžoval zákazníky oslovováním a navíc křížkoval zboží. "Podle vyjádření vedoucí prodejny nedošlo ke škodě na majetku a tak celý incident skončil odchodem muže z prostoru prodejny," uvedl Čunderle.

Odporúčame aj: Chýbajúci kríž na výrobkoch Lidla vyvoláva pobúrené aj vtipné reakcie

Zapletal na svém facebookovém profilu uvedl, že se mu nelíbí vymazání křížů z kopulí ortodoxních chrámů na řeckém ostrově Santorini, které jsou zobrazené na reklamních letácích obchodního řetězce Lidl. "To si myslím, že je naprostý vrchol," uvedl. Podle něj neobstojí omluva, že společnost chtěla zachovat náboženskou a politickou neutralitu. "Ukazujeme jim, že prostě kříže k naší zemi a kultuře patří a že se nebojíme," zdůvodnil akci Zapletal.

Reakce zákazníků byly podle Zapletala různé. "Někteří lidé si nás nevšímali. Před některými jsme si připadali úplně průhlední. Někteří se usmívali a jiným jsme se nelíbili," uvedl Zapletal, který pojízdný nákupní košík v prodejně postupně naplnil výrobky z akce "řecký týden", avšak u pokladny si nákup rozmyslel. "Po zjištění, že na výrobcích jsou opravdu umazané kříže, jsme usoudili, že tolik peněz za to neutratíme," dodal.

Lidl uvedl, že cílem firmy rozhodně nebylo kohokoliv urazit, a omluvil se, pokud se tak stalo. "V tomto případě se jednalo o výrobek prodávaný na mnoha evropských trzích současně v rámci tematické akce řecký týden. Design obalu proto nebyl navržen v ČR ale byl vytvořen mezinárodním týmem," uvedla mluvčí Zuzana Holá.

 

Najnovšie