Lidl Slovenská republika bude mať novú generálnu riaditeľku

Lidl Slovenská republika bude mať novú generálnu riaditeľku Foto: Lidl

Od marca prevezme vedenie Lidl Slovenská republika Zita Szlavikovics, doterajší generálny riaditeľ Adam Miszczyszyn bude od apríla viesť Lidl Česká republika. 

„Veľmi si vážim túto kariérnu výzvu, ktorou pre mňa je post generálnej riaditeľky Lidl Slovenská republika. Teším sa na spoznávanie jednotlivých tímov, kolegýň a kolegov, a našu spoluprácu. Verím, že Lidl Slovenská republika bude jednoznačnou prvou voľbou pre milióny zákazníkov, ktorým chceme aj naďalej ponúkať kvalitné a udržateľné výrobky za super Lidl ceny. Máme na to všetky predpoklady,“ uviedla Zita Szlavikovics, ktorá v Lidli pôsobí viac ako 15 rokov.

Okrem rodného Maďarska pracovala v Lidli aj v Rumunsku či Dánsku, v oboch krajinách ako konateľka zodpovedná za predaj a zároveň bola spoluzodpovedná za ich vedenie.

„Spolu so skvelým tímom Lidl Slovenská republika sa nám toho podarilo mnoho – otvorili sme šesť nových predajní, vytvorili stovky nových pracovných miest a spoločne prispeli k tomu, aby bolo Slovensko lepším miestom pre život. Aj v náročných časoch sme potvrdili, že Lidl je firmou, na ktorú sa môžu spoľahnúť zákazníci, dodávatelia a samozrejme zamestnankyne a zamestnanci. Som presvedčený, že Zita je správna voľba a zároveň potvrdenie, že Lidl na Slovensku o diverzite nielen hovorí, ale ju aj naozaj žije. Ďakujem za skvelých desať mesiacov a prajem slovenskému Lidlu veľa úspechov aj v budúcnosti,“ povedal Adam Miszczyszyn, ktorý prišiel do slovenského Lidla v máji 2022.
Lidl pôsobí na Slovensku od roku 2004. Aktuálne prevádzkuje 161 kamenných predajní, dva outlety a eshop so spotrebným tovarom.

Najnovšie