Z Rádia Hey je nové Anténa hitrádio

Z Rádia Hey je nové Anténa hitrádio

Anténa hitrádio sa cíti na súboj s Expresom a Slovenským rozhlasom. O sebe hovorí, že je rádiom pre dobrú náladu.  

Tretieho septembra málo výrazné Rádio Hey rebrandovalo. Zmena bola komplexná – zmenil sa názov na Anténa hitrádio, formát, tváre rádia aj vizuál. Rádio Hey po novom nehrá len slovenské a české hity, ale slovenské a svetové. Rádio tvrdí, že spomedzi komerčných staníc má najväčší podiel slovenských hitov. Rádio má aj spravodajské bloky - cez pracovný deň ráno vždy o celej správy z domova a zo sveta, o  pol výhradne slovenské spravodajstvo s názvom Správy pre Slovensko.

Na novom nástupe vidno, že majitelia nešetrili. Zmenám predchádzala investícia aj do analytickej štúdie a kampane. Dlhy niektorým bývalým zamestnancom však rádio stále nevyplatilo. 

Rádio vysiela z vynovených priestorov a s novými moderátormi. Zmenilo sa aj vedenie. Spravodajský tím vedie Martin Strižinec. Programovým riaditeľom je Milan Urbaník, ktorý šéfoval rádiu aj v minulosti, a generálnym riaditeľom je Rudolf Klein.

Pred dvomi rokmi vlastníka rádia - Českú mediálnu skupina GES nahradilo neznáme Prvé finančné družstvo z Piešťan, ktoré priviedol Marko Duditš nový líder rádia, ktorý mal v pláne z Rádia Hey urobiť rockové rádio. Duditš už v orgánoch spoločnosti nie je a neurčuje ani smerovanie rádia. Konateľkou spoločnosti GES Slovakia, ktorá vlastní licenciu, je Věra Kadlecajová a je zároveň majiteľkou servisnej spoločnosti Anténa Média.

Hoci podľa posledného prieskumu počúvanosti TGI-MML je rádio na jedenástej priečke, plány má neskromné. Chce sa dostať do prvej trojky najpočúvanejších rádií. Dnes pokrýva takmer 60% Slovenska.