Nokia nahrávala na Slovensku nové zvonenia

Nokia nahrávala na Slovensku nové zvonenia

Fínska spoločnosť Nokia si vybrala Slovensko, aby tu nahrala svoje nové netradičné zvonenia. Nahrával 55-členný Bratislavský symfonický orchester. 

 

 

Slovenský rozhlas sa pochválil na stránke Rádia FM, aj samotné Nokia na stránke conversations.nokia.com

Nahrávalo sa v najväčšom štúdiu Slovenského rozhlasu Štúdiu 1 pod dirigentskou taktovkou Davida Hernanda Rica. Výsledkom je 25 nových zvonení. Niektroré z nich sa objavia na nových 920 Nokia Lumi a Nokia Lumi 820. Ďalšie budú na výber u niektorých z pripravovaných modelov telefónov, ktoré chce Nokia uviesť na trh v priebehu budúceho roka. Výsledok si môžte vypočuť na priloženom videu. 

„Vyzváňacie tóny sú starostlivo a jemne doladené tak, aby zneli dokonalo. A to je dôvod, prečo Sound Design tím spoločnosti Nokia si vybral Bratislavský symfonický orchester pri nahrávke 25 úžasných klasických vyzváňacích tónov," informuje Nokia na svojej stránke.

Zvonenie Nokie v minulosti neplánovane spropagoval huslista, keď na koncerte vážnej hudby v prešovskej synagóge pri zazvonení telefónu spontánne zahral melódiu rušivého zvonenia. Toto video má na youtube takmer 5 miliónov videní.