Rádio Hit FM má nového majiteľa, avizuje zmeny

Rádio Hit FM má nového majiteľa, avizuje zmeny Hit FM Rádio

Rádio Hit FM, pokrývajúce Trenčiansky, Nitriansky, Trnavský, Žilinský a Banskobystrický kraj, má nového spolumajiteľa.

 

 

Podľa obchodného registra do spoločnosti SPINOZA, ktorá vlastní licenciu na vysielanie rádia, vstúpil nový vlastník - bratislavská spoločnosť ATELIERY s. r. o. V spoločnosti získala 55 percentný podiel, zbytok má doterajší podielnik Martin Černý z Čiech.

 
Rádio už dlhšie vysiela len hudbu a netají, že má finančné problémy. „Momentálne rádio vysiela iba hudbu a už dlho plánuje zmeny vo vysielaní. Tie však aj kvôli nedostatku financií stále nezrealizovalo," píše rádio na svojej stránke.

V súčasnosti rádio na titulnej strane svojho webu avizuje, že pripravuje zmeny vo vysielaní. Aké, zatiaľ vedenie neprezradilo. Jeden z konateľov Marián Horniš sa pre Omédiách.com odmietol vyjadriť, odkázal nás na druhúho nového konateľa Bohumila Hošnu, ktorý zatiaľ na otázky Omédiách.com nereagoval.


Zmenu u držiteľa licencie zatiaľ rada pre vysielanie a retransmisiu nezaregistrovala. „Podľa mojích predbežných informácií prevod podielu nemal presiahnuť 55 %, čo znamená, že takúto zmenu stačí rade iba oznámiť. Zatiaľ sme nič nedostali, ale kedže na to majú 15 dni od zápisu, je na to ešte čas," povedal riaditeľ Kancelária Rady pre vysielanie a retransmisiu Ľuboš Kukliš.

Rádio HIT FM vysiela od roku 1998. Využíva 10 frekvencií na západe a v strede Slovenska.