Na fasáde v centre Bratislavy vznikla ilustrácia, pointu odhalíte cez instagramový filter (FOTO)

Na fasáde v centre Bratislavy vznikla ilustrácia, pointu odhalíte cez instagramový filter (FOTO) Foto: O2

Bočnú fasádu štvorpodlažnej budovy na Rajskej ulici v bratislavskom Starom Meste zdobí nápaditá street art ilustrácia zobrazujúca hrajúce sa deti. Keď však okoloidúci naskenuje cez svoj mobilný telefón QR kód a na maľbu sa pozrie cez instagramový filter, všetko sa zmení. Do ilustrácie sa dostanú virtuálne hrozby v podobe animovaných postavičiek, ktoré priebežne miznú a objavujú sa. Výsledkom je akési digitálne ihrisko, kde sa deti môžu hrať v bezpečí pred nástrahami, ktoré voľným okom nevidieť.

Ilustrácia vznikla ako súčasť kampane O2, ktorá takýmto spôsobom upozorňuje na nástrahy online priestoru, ktorým sa dá predchádzať aj vďaka novej O2 Junior SIM karte.

Autorkami nadrozmerného muralu sú ilustrátorky Veronika Obertová a Michaela Čopíková z Ové Pictures. Ilustráciu maľovali na fasádu približne dva týždne a jej rozmer je 15x22m.

„Celá kampaň stojí na metafore detského uličníctva, kedy mládež robí bláznovstvá nielen vonku na ihrisku, ale aj cez mobil. Vďaka interaktívnemu muralu sa nám podarilo prepojiť fyzický a online svet, kde virtuálne hrozby zastaví O2 Junior SIM-ka. Tá je navrhnutá pre potreby rodičov, ktorí chcú mať aktivity svojich detí v dobe nových digitálnych technológií pod palcom,“ povedal komunikačný expert Lukáš Valla z O2.

„Keď nás oslovili vytvoriť grafiku na obrovskú stenu v meste, veľmi sme sa potešili. Dostali sme relatívne voľné zadanie, ktoré sme mohli spracovať našim štýlom. Maľba hovorí o dôležitosti bezpečnosti detí na internete. Je to síce pekné ihrisko, ale s mnohými neviditeľnými nástrahami, ktoré treba neustále pripomínať. Veríme, že naša tvorba okoloidúcich zaujme a téma bezpečnosti detí v online priestore bude mať čo najširší dosah,“ povedali ilustrátorky Veronika Obertová a Michaela Čopíková z Ové Pictures

Kreatívne riešenie zastrešila agentúra Triad, ktorá pripravila aj technické riešenie pre filter. Ten sa podľa slov fullstack developera Roman Janajeva z Triadu pripravoval v Meta Spark Studiu v kombinácii s patch editorom a skriptovaním. Ilustrácia na stene slúžila ako trackovacia mapa, na ktorú boli naviazané jednotlivé animácie. Ovládanie ilustrácií je naprogramované tak, aby jednotlivé hrozby začali vyliezať postupne v náhodných intervaloch, vďaka čomu výsledok pôsobí prirodzene a pútavo.

Interaktívny mural bude zdobiť ulice Starého Mesta do konca júla.

Vizitka kampane:
Klient: O2 Slovakia, Lukáš Valla
Creative Director – Vlado Kurek
Strategy – Šimon Gál
Ilustrácia – Ové Pictures, Veronika Obertová, Michaela Čopíková
Animácia – Jakub Reken
Art Director – Kamil Krajňák
Fullstack Developer – Roman Janajev
Account Director – Martin Pajerský
Account Manager – Natália Blašková