JOJ Media House kúpila rakúsku spoločnosť Epamedia

JOJ Media House kúpila rakúsku spoločnosť Epamedia

Spoločnosť JOJ Media House, ktorá kontroluje aj televízie zo skupiny JOJ, rozširuje akvizície na outdoorovom trhu.

 


Ako dnes informoval český portál Mediaguru.cz rakúska spoločnosť Raiffeisen Holding predala svoju dcérsku spoločnosť Epamedia (prevádzkovateľ vonkajších reklamných plôch) spoločnosti JOJ Media House. Informovali o tom rakúske médiá. Cena transakcie nebola zverejnená, predaj ale musí ešte schváliť protimonopolný úrad.
Epamedia je jednou z najväčších outdoorových spoločností v strednej a východnej Európe. JOJ Media týmto krokom podľa Mediaguru.cz na outdoorovom trhu ďalej posilňuje.
JOJ Media House, ktorá má väzby na J&T, začlenila pod svoje krídla v minulom roku spoločnosť BigBoard Slovensko, ktorá pôsobí na trhu outdoorovej reklamy, a na konci júna 2011 dokončila akvizíciu spoločnosti Slovenskej produkčnej. Prostredníctvom nej sa stala 100% vlastníkom spločnosti MAC TV, ktorá drží licenciu na vysielanie televízií JOJ a Plus , rovnako ako prevádzkovateľa internetových portálov joj.sk a huste.tv.

 

JOJ Media House je jediným spoločníkom spoločnosti Akcie.sk, ktorá prevádzkuje internetový portál so zameraním na ekonomické spravodajstvo - akcie.sk, a tiež 30%-ným akcionárom spoločnosti Starhouse Media, ktorá podniká v oblasti manažmentu výkonných umelcov.

V marci tohto roku ukončila akvizíciu českej spoločnosti BigBoard Praha, prostredníctvom ktorej ovládla aj firmu News Outdoor (dnes Czech Outdoor).