Matovič: Dohodli sme 100 000 vakcín BioNTech/Pfizer navyše

Igor Matovič na facebooku po Sputniku na facebooku oznámil nákup ďalších vakcín:

Dohodli sme 100 000 vakcín BioNTech/Pfizer navyše pre Slovensko ❤️❤️❤️

Slovensko sa v ťažkých časoch môže spoľahnúť aj na európskych partnerov. Som veľmi rád, že sa nám dnes podarilo finálne dosiahnuť dohodu na tzv. ? dávkach vakcín.

V marci bude mať Slovensko k dispozícii navyše o 100 000 registrovaných vakcín BioNTech/Pfizer. Dobrá správa je, že práve tieto vakcíny sú vhodné pre tie najzraniteľnejšie skupiny, starších občanov.

Tento európsky mechanizmus solidarity je výnimočný a slúži na to, aby krajinám vo veľmi zložitej epidemiologickej situácii pomohol preklenúť toto obdobie. Od apríla by sa mali dodávky registrovaných vakcín výraznejšie zlepšiť, o.i. aj preto, že by mala byť Európskou liekovou agentúrou (EMA) schválená v poradí 4. vakcína Johnson and Johnson. Pri nej stačí len jedna dávka.

Okrem toho sa nám európski partneri, napriek ťažkej situácii, v ktorej sa sami nachádzajú, neustále ozývajú v reakcii na našu žiadosť o pomoc pre naše nemocnice. Rumunsko, Poľsko, Nemecko, Belgicko, Dánsko, Bulharsko, Slovinsko, .... od zdravotníckych tímov až po lôžka na jednotkách intenzívnej starostlivosti. A to sa ráta dvakrát.

Vrúcne ĎAKUJEME! ?