Pečie celé Slovensko 3: Toto sú súťažiaci a ich príbehy (FOTO)

Pečie celé Slovensko 3: Toto sú súťažiaci a ich príbehy (FOTO) Foto: RTVS

Už 1. októbra štartuje očakávaná nová séria úspešnej pekárskej šou Pečie celé Slovensko. Toto sú finalisti, ktorí prešli náročným kástingom:

Patrik Kolár (30 rokov)

Sympatický mzdár Patrik z Trenčianskej Turnej, žije v Prahe, miluje zábavu, nové výzvy, rád sa učí a pečie zo srdca. To ho motivovalo poslať prihlášku do obľúbenej pekárskej šou už po druhýkrát.

K pečeniu ho priviedla sesternica a on sa mu chce venovať aj v budúcnosti. Sníva o vlastnom bistre s koláčikmi, slanými raňajkami, kávou a proseccom v priestore plnom umeleckých diel.

Patrik je plný očakávaní, čo súťaž prinesie. Verí, že spozná nové techniky pečenia a zdobenia a ľudí, ktorí mu obohatia život.

Odporúčame aj: Vyšla očakávaná druhá pekárska kniha inšpirovaná šou Pečie celé Slovensko (FOTO)


Klára Fazekašová (65 rokov)

Pani Klára je energická žena z Rimavskej Soboty s milým maďarským prízvukom. Táto ukecaná dáma ako najstaršia súťažiaca v tretej sérii Pečie celé Slovensko svojím elánom predčí aj mladších rivalov.

Do šou ju prihlásil jeden z jej troch synov. Pani Klára prekvapuje svojou láskou k múke. Zrodenie kvásku zo spojenia vody a múky považuje za zázrak.

Aktívne pečie už 15 rokov. Okrem vypekania dobrôt, si rada oddýchne pri sudoku, dobrej knihe alebo vyšívaní.

Sníva o malom bufete s vôňou teplých pagáčov a buchiet s domácim slivkovým lekvárom.

Adam Baláž (17 rokov)

Šikovný Adam je najmladší súťažiaci tretej série a pochádza z Ľubice. Okrem toho, že rád pečie má mnoho ďalších talentov. Adam sa venuje hre na organ, experimentálnemu divadlu a tiež dobrovoľníckej práci s deťmi.

Pekárske remeslo objavuje od svojich 12 rokov. Jedným z dôvodov, prečo sa prihlásil do šou, bola aj jeho túžba ukázať chlapcom, že svet cukrárstva nie je iba ženskou doménou.

Čo od Pečie celé Slovensko očakáva? Adam chce zdokonaliť svoje pekárske zručnosti, naučiť sa nové triky a spoznať skvelých ľudí.

Jeho snom je vybudovať si cukrársky podnik s príjemnou rodinnou atmosférou a kvalitnými výrobkami.

Odporúčame aj: Porotkyne v Pečie celé Slovensko: Majú za sebou štúdium u Madoninej cukrárky, život v Emirátoch aj úspešné knihy (FOTO)

Lucia Cimlová (41 rokov)

Milá a zhovorčivá Lucia z Nitry je mamou malého syna. Okrem toho, že sa naplno venuje rodine, má aj veľkú záľubu – pečenie. Svoje zručnosti naplno rozvíja rok a pol. Za tento čas spoznala, že ide o sladký, ale náročný koníček, ktorý si vyžaduje prax a znalosti.

V pečení sa zdokonaľuje sama a inšpirácie a cenné rady vyhľadáva na internete, či v časopisoch. V pekárskej šou sa chce rozvíjať a ukázať Slovensku svoju šikovnosť a kreativitu.

Sníva, že raz si otvorí vlastnú cukráreň.

Odporúčame aj: Nové Pečie celé Slovensko prináša viacero nečakaných noviniek, pozrite sa do zákulisia (VIDEO)

Veronika Ondová (33 rokov)

Košičanka Veronika je športovkyňa, milovníčka turistiky, cestovania a samozrejme pečenia. Vysokoškolská pedagogička sa svojej vášni pre pečenie venuje päť rokov. Ako samouk sa inšpiruje najmä na internete.

Veronika zvažovala svoju účasť už v druhej sérii šou Pečie celé Slovensko, ale odvahu získala až v tej tretej. Podporu nachádza v manželovi, s ktorým cestuje a objavuje nové chute sveta. Od účasti v šou očakáva, že jej prinesie skúsenosti, ktoré sú na nezaplatenie.

Raz ich možno uplatní aj vo svojej vysnívanej cukrárni s francúzskymi dezertami.


Katarína Marčeková (34 rokov)

Veselá Katka z Trenčína momentálne trávi čas so svojim synom na materskej dovolenke. Je učiteľkou v materskej škole a tiež veľkou fanúšičkou šou Pečie celé Slovensko. Jej nadšenie z programu rástlo, keď sledovala aj zahraničné verzie tejto súťaže. Katka sa teší na stretnutia s porotkyňami a ich cenné rady.

K pečeniu ju motivovala mama a babička, ale táto láska prepukla pred siedmimi rokmi, keď si zariadila vlastnú kuchyňu.
V budúcnosti by sa chcela venovať pečeniu aj profesionálne vo svojej malej cukrárskej dielni.

Danica Chovančeková (32 rokov)

Poľovníčka Danka, mama dvoch synov pochádza z Čiernej Lehoty. Momentálne si užíva čas na materskej dovolenke. Je milovníčka prírody a rada objavuje nové príležitosti. To je dôvod, prečo sa prihlásila do šou Pečie celé Slovensko. Verí, že načerpá nové pekárske inšpirácie a skúsenosti.

Pečenie jej učarovalo už v detstve, ale intenzívnejšie sa mu venuje rok. Mnoho sa naučila od svojej maminy a starej mamy. Keďže sa s láskou venuje aj svojej záhrade, dezerty často ochutí čerstvými domácimi plodmi.

Tímea Strnálová (25 rokov)

Čerstvá absolventka Univerzity v Prešove Tímea si počas štúdia vyskúšala život v zahraničí. Mladá Levočanka strávila pol roka v Kanade.

V kuchyni sa zvŕta od svojich 11 rokov. Pečenie je jej veľkým hobby, v ktorom sa stále rozvíja. Pred dvoma rokmi sa Tímea pustila do kváskovania a pred rokom do prípravy makróniek. Verí, že vďaka účasti v šou sa ako pekárka posunie ešte ďalej a získa cenné skúsenosti.

Svoje športové vzdelanie a lásku k pečeniu prepája vo využívaní zdravších surovín. Inšpiráciu čerpá najmä z internetu, kde objavuje nové trendy v pečení.

Michaela Sviteková (43 rokov)

Sympatická Miška, vodička autobusu z Lučenca, miluje nové výzvy. Verí, že vďaka svojej vytrvalosti v súťaži prekoná aj náročné výzvy a prípadné neúspešné pokusy.

S pečením začala pred 8 rokmi a po krátkej prestávke sa k tomuto sladkému koníčku vrátila. Okrem toho sa však veľmi rada vyberie na turistiku alebo bicykel spolu so svojou dcérkou a dvoma psíkmi husky.

Jedného dňa by chcela mať vlastnú cukráreň, v ktorej by mohla prezentovať svoju vášeň pre pečenie sladkých dobrôt od výmyslu sveta.
Miška sa do šou sa prihlásila sama s miernymi obavami, či postúpi. Nakoniec však postúpila až do finálovej dvanástky, za čo je veľmi vďačná.

Miroslava Makajiová (30 rokov)

Vždy veselá pani učiteľka Mirka pochádza zo Šebastoviec pri Košiciach. Táto temperamentná východniarka s láskou k pečeniu je nie len ukecaná, ale aj nadšená a súťaživá športovkyňa. Je kondičnou trénerkou a venuje sa atletike.

Do šou Pečie celé Slovensko ju prihlásila kamarátka. Verí, že účasť na súťaži spestrí jej učiteľský život novými zážitkami.

Mirka sa pečeniu venuje štyri roky a jej kuchyňa rozvoniava každý víkend. K tejto záľube ju priviedli jej mamina a stará mama, ale v praxi sa učí sama. Svoje skúsenosti by rada rozširovala na kurzoch modelovania a práce s airbrushom. Jej cukrársky idol je Andy Štech a jej zdravé recepty.

Tomáš Kompaník (35 rokov)

Grafický dizajnér Tomáš pochádza z Považskej Bystrice, no žije v Bratislave, a jeho vášňou je jeho práca. Túto vášeň prenáša aj do svojich cukrárskych výrobkov.

Tomáš je držiteľom svetového dizajnérskeho ocenenia Red Dot Design Awards. Jeho kniha AHA o slovenských ľudových výšivkách získala titul Best of the Best. Je prvým Slovákom, ktorý to dokázal. A aby toho nebolo málo, na konte má aj detskú knihu inšpirovanú svojím verným psíkom Jašom.

Tomáš pečie približne dva roky. Aj keď za základmi jeho pekárstva stojí jeho mama, prevažne je samouk. Keďže sa rád učí a skúša nové veci, rozhodol sa prihlásiť do tretej série cukrárskej šou. V budúcnosti by chcel absolvovať aj cukrárske kurzy vo Francúzsku.

Michaela Novotná Macejáková (32 rokov)

Sympatickú Michaelu zo Spišskej Novej Vsi všetci poznajú pod prezývkou Mišindel. Vyštudovala výtvarníctvo a veľkú lásku nachádza v umení. Toto umelecké nadanie chce ukázať celému Slovensku prostredníctvom svojich dezertov.

Mišindel pochádza z rodiny s bohatou pekárskou históriou. Pečeniu sa venujú všetky ženy, ktoré sa navzájom inšpirujú.

Účasť v šou Pečie celé Slovensko je jej splneným snom. Zároveň verí, že v budúcnosti si splní aj ďalšie. Usmievavá a veselá Mišindel túži po vlastnej cukrárskej výrobni a zahraničnej odbornej stáži.