Kniha Kuciak prináša najnovšie informácie o hlavných aktéroch káuz, na ktoré novinár upozornil

Kniha Kuciak prináša najnovšie informácie o hlavných aktéroch káuz, na ktoré novinár upozornil Foto: Aktuality.sk

Dvadsiateho prvého februára 2023 uplynie päť rokov od vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Pri tejto príležitosti vychádza mimoriadna knižná publikácia Kuciak.

Vyše 350-stranová kniha je výberom článkov Jána Kuciaka, ktoré vyšli v rokoch 2015 až 2018 na spravodajskom webe Aktuality.sk. Investigatívne reportáže a analýzy, rozdelené do dvanástich tematických celkov, doplnené infografikou a fotografiami. Súčasťou knihy sú novinárove poznámky, sumáre, tabuľky, rukopisy či dokumenty, s ktorými Ján Kuciak pracoval.

Pôvodné odhalenia Jána Kuciaka dopĺňajú najnovšie informácie o hlavných aktéroch káuz. Autorkami aktualizačných textov sú členky investigatívneho tímu Aktuality.sk Annamária Dömeová a Laura Kellöová.

Odporúčame aj: Na výročie vraždy Kuciaka prídu do Bratislavy zástupcovia viacerých medzinárodných organizácií za slobodu médií

Špeciálna knižná publikácia Kuciak je nielen zrkadlom pokriveného systému našich ľudí, ktorý sa počas vlád Smeru zakorenil na všetkých úrovniach štátu. Je poctou výnimočnej novinárskej osobnosti, ktorú umlčala ruka nájomného vraha. S odstupom piatich rokov potvrdzuje, že Ján Kuciak predbehol dobu a svojou precíznou prácou s otvorenými zdrojmi položil základy modernej investigatívnej žurnalistiky na Slovensku, píše vydavateľ.