Andrej Danko na otázky redaktorky o alkohole a nákupe hasičských áut reagoval urážkami (VIDEO)

Andrej Danko na otázky redaktorky o alkohole a nákupe hasičských áut reagoval urážkami (VIDEO) Reprofoto facebook Andrej Danko

Vládna koalícia pokračuje v dehonestácii a spochybňovaní novinárov, ktorí poukazujú na jej prešľapy. Dnes to bol v parlamente Andrej Danko, ktorý namiesto odpovedí na otázky redaktorky Denníka N ju najprv urážal a potom zverejnil zostrihané dehonestujúce video. Odpovede na jej legitímne otázky o nákupe nekvalitných hasičských áut a o predaji alkoholu načierno na popradskom letisku, však neposkytol. Ide o známu novinárku, ktorá hnevá aj Matúša Šutaja Eštoka, Roberta Fica či Petra Kažimíra. Rozčuľovala ale aj Igora Matoviča či Richarda Sulíka. Napriek tomu sa Mária Benedikovičová z Denníka N nedá zastrašiť a v svojej novinárskej práci slušne a intenzívne pokračuje.

Andrej Danko dnes zverejnil zostrihané video s otázkami redaktorky Denníka N Márie Benedikovičovej, ktorá sa ho pýtala na známu kauzu predaja alkoholu na popradskom letisku, ktoré vedie nominant strany SNS, ako aj na zvláštny nákup hasičských áut. 

Na brífingu reagoval Danko na otázky vyhýbavo a s urážkami. Na zdokladovaný predaj alkoholu načierno na letisku povedal, že redaktorka klame. A pokračoval urážkami: "Pani Benedikovičová je mi vás ľúto ako novinárky, máte krv v očiach. Ste drzá. Keby ľudia videli váš výraz tváre, až besný a šialený, tak by vedeli o čom hovorím." 

Zostrih z brífingu zverejnil Andrej Danko s komentárom: "Človek sa snaží byť slušný k novinárom. Dá sa to s Denníkom N? Posúďte sami."

 

Na video reagovala novinárka priamo komentárom pod Dankovým statusom: „Dobrý deň, bola som k vám slušná, vy ste na mňa útočili. Pýtala som sa vás na hasičské auto, ktoré štát kúpil za 574-tisíc eur a hasiči hovoria, ako zle brzdí, zateká doň voda a vnútri sa vylamujú plastové časti. Pýtala som sa vás v mene verejnosti ako vrcholového politika, či vám neprekáža, že hasiči dostali takéto auto na zachraňovanie životov. Namiesto odpovede na mňa útočíte. Pokiaľ ide o popradské letisko, ktoré pod vedením vášho nominanta predáva načierno alkohol, je to zdokumentované na kamere. Popierate niečo, čo ľudia videli vo videu (pripájame nižšie - pozn. red..“ 



 

"Andrej Danko sa zlostí na moju kolegyňu Máriu Benedikovičovú. Nie je sám. Hnevá aj Matúša Šutaja Eštoka, Roberta Fica, Petra Kažimíra a ďalších politikov koalície. Rovnako svojimi otázkami a odhaleniami rozčuľovala Igora Matoviča alebo Richarda Sulíka. 
Mária je výnimočná investigatívna novinárka," reagoval šéfredaktor Denníka N Matúš Kostolný. "Andrej Danko hovorí, že má krv v očiach, je drzá a má besný až šialený výraz tváre. Mária je slušná novinárka a myslím si, že presne ten učiteľsky poriadny prístup a obdivuhodný pokoj tak politikov vytáča. Zaujalo ma, že Andrej Danko si z dnešného rozhovoru s Máriou zostrihal video. Asi si myslí, že on tam vyzerá ako slušný a seriózny politik," dodal Kostolný.