Na východe štartujú nové týždenníky. Šéfuje im Šabata

Na východe štartujú nové týždenníky. Šéfuje im Šabata Foto: Petit Press

Skupina Korzár, ktorá patrí pod vydavateľstvo Petit Press, začne budúci týždeň vydávať na východe Slovenska dva týždenníky, plánuje aj ďalšie.


V utorok 28. októbra vyjde nový týždenník - Prešovské noviny. Vychádzať bude každý utorok v rozsahu 28 strán, vo formáte A3.
V pondelok 27. októbra vyjdú Humenské noviny –týždenník, ktorý vzniká premenou a rozšírením Humenského Korzára.

Týždenníky budú stáť 50 centov, ročné predplatné vyjde na 25 eur.

„Rozhodli sme sa na východe pre ofenzívny postup. Vzhľadom k predpokladaným konsolidačným zmenám na trhu sa domnievame, že úspešné budu len silné skupiny s viacerými titulmi. Našim konečným cieľom je mať okrem denníka Korzár na východe republiky aj sieť silných týždenníkov podobných sieti týždenníkov MY na strednom a západnom Slovensku," povedal generálny riaditeľ vydavateľstva Petit Press Alexej Fulmek.Vydavateľstvo má v pláne vybudovať 7 – 8 titulov s týždennou periodicitou v celkovom predanom náklade 15 000 kusov.

Šéfredaktorom týždenníkov je Petr Šabata, ktorý pôsobil ako šéfredaktor MF Dnes, Pravdy a českých HN, v minulosti tiež viedol projekt lokálnych médií v spoločnosti PPF najbohatšieho Čecha Petra Kellnera.

„Budeme prinášať informácie z bezprostredného okolia našich čitateľov, týždenníky budú o nich a pre nich. V novinách nájdu spravodajstvo - miestne kauzy aj predstavovanie ľudí, ktorí niečo dokázali, publicistiku, servis a správy zo spoločnosti - výročia, narodenia, blahoželania, sobáše... Rozsiahle a detailné bude športové spravodajstvo, ponúkneme aj zábavu a televízny program," povedal šéfredaktor týždenníkov Petr Šabata.

„Obsah týždenníka bude úplne seriózny a nezávislý, čo ale neznamená nudný. Práve teraz pripravujeme predvolebné analýzy, ale aj seriál o úspešných rodákoch, dolaďujeme detaily spolupráce s hasičmi, turistami, modelármi a ďalšími združeniami a záujmovými skupinami, zástupcovia ktorých nám budú dodávať články a fotografie," dodáva Šabata.