Magazín Vogue bude možno aj v češtine

Magazín Vogue bude možno aj v češtine

Český podnikateľ Zdeněk Bakala aj s manželkou podnikajú kroky, ktoré by mohli viesť k vytvoreniu českej verzie prestížneho módneho časopisu.

 

 

„V uplynulých týždňoch sa rozvírili informácie o záujme českých mediálnych vlastníkov priviesť do Česka magazín Vogue," napísal český mediálny portál www.mediguru.cz.
Česká verzia prestížneho módneho časopisu by určite neobišla ani slovenský trh. Ochrannú známku si už pred niekoľkými rokmi aj na Slovensku poistila spoločnosť ADVANCE MAGAZINE PUBLISHERS z New Yorku, ale len pre kozmetiku.

Madonna na titulke Vogue v roku 1991Podľa informácií Mediaguru.cz majú o Vogue záujem tri vydavateľskej subjekty. V tejto súvislosti sa hovorí najmä o českom podnikateľovi Zdeňkovi Bakalovi, ktorý má väčšinový podiel v spoločnosti BXR Media, ktorá ovláda vydavateľstva Respekt Publishing a vydavateľstvo Economia. Bakala je aj za vydavateľstvom Ecopress, ktoré vydáva Hospodárske noviny. "Skupina BXR aj jej jednotlivé spoločnosti kontinuálne zvažujú nové investičné možnosti a príležitosti. Jednotlivé prípady však nekomentujeme," reagoval na otázku mediaguru.cz o možnosti vydávania Vogue hovorca skupiny BXR Petr Jonák.
Mediaguru.cz si myslí, že keďže sa Bakalove vydavateľstvá Respekt Publishing ani Economia nepohybujú v segmente lifestylových ani módnych titulov, Vogue by mohol zapadať skôr do podnikateľských aktivít priamo samotných manželov Bakalových. Manželka podnikateľa totiž v súčasnosti zakladá exkluzívne butiky v Prahe.

Prestížny časopis Vogue, ktorý vychádza už od roku 1892, je nie je len o móde, ale prináša aj články o dizajne a životnom štýle, ale aj o kultúre a politike. V súčasnosti vychádza vo viac ako dvadsiatich štátoch sveta.

Doposiaľ nevychádzal v českej ani slovenskej mutácii nie preto, lebo by nikto z vydavateľov nemal na licenčný poplatok, ale preto, že Vogue má pomerne striktné pravidlá pre udeľovanie licencií. „Vlastník licencie doteraz nebol presvedčený, že u nás pre taký magazín existuje trh, predstavovaný dostatočným počtom inzerentov v najluxusnejším segmente a zároveň adekvátnym počtom spotrebiteľov s vysoko nadpriemernými príjmami, ktorí sú pripravení za luxusný značkový tovar investovať vysoké sumy," píše mediaguru.cz.