Dekanka FMK ku kauze Rostása na konferencii: Nenecháme sa spútať mainstreamom

Dekanka FMK ku kauze Rostása na konferencii: Nenecháme sa spútať mainstreamom Foto: FB Konferenciie FMK

Informácia, že Fakulta masmediálnej komunikácie UCM Trnave pozvala na svoju odbornú konferenciu prednášať a diskutovať šéfredaktora konšpiračného periodika Zem a Vek Tibora Rostása vyvolala medzi viacerými absolventmi ale aj vo verejnosti veľké pobúrenie.

 

 

Kvôli Rostasovi zrušili účasť na konferencii zástupca šéfredaktora SME Jakub Filo, novinár Michal Frank a zvažujú aj ďalší pozvaní rečníci.

Podrobnosti o kauze:

K situácii zverejnila fakulta stanovisko dekanky Dany Petranovej, v ktorom píše:

„Nenecháme sa spútať ortodoxnými, dogmatickými a nenávistnými postojmi k hocičomu, čo tzv. mainstream považuje za nenáležité alebo priveľmi odvážne. Na našich podujatiach a v našich médiách má každý možnosť slobodne a v otvorenej diskusii vyjadriť svoje ľudské, odborné aj politické stanovisko. Do diskusie sme pozvali predstaviteľov rôznych legitímnych prúdov slovenského mediálneho prostredia ako mysliace osobnosti, nebudeme ich urážať ani nálepkovať ako "Lipšicovu stajňu", "Putinových agentov", "Penťácke prestitútky", či "Svedkov Sörösových".

Cenzúra nám bola vždy cudzia a nebudeme ju uplatňovať ani pod nátlakom novodobých inkvizítorov.

Pána Rostasa sme na konferenciu ako prednášajúceho nepozvali. Prihlásil sa za rovnakých podmienok ako ktorýkoľvek z približne 170 účastníkov z rôznych krajín sveta."

 Aktualizácia 24. 4. Otvorený list absolventa FMK dekanke: Zvážte prítomnosť Rostasa na konferencii a svoje vyjadrenia