Matovič: 10-násobne zvyšujeme prípaltok za prácu na COVID oddeleniach v nemocniviach

Igor Matovič zverejnil status, o tom, že sa zvyšuje poplatok pre pracovníkov na COVID oddeleniach v nemocniciach:

MIMORIADNY PRÍPLATOK za prácu na Covid oddeleniach OD DNEŠNEJ POLNOCI
Po vzájomnej dohode s ministrom zdravotníctva Marekom Krajčim, sme sa rozhodli bezodkladne zaviesť mimoriadny príplatok za prácu na Covid oddeleniach v nemocniciach.
Dnes by mali nemocnice vyplácať príplatok vo výške cca 0,70€ za jednu tam odpracovanú hodinu. Od dnešnej polnoci ho zvyšujeme na 10-násobok, t.j. 7€ za hodinu.
Bude sa vzťahovať na každého pracovníka na Covid oddelení úplne rovnako. Lekár, sestra, sanitár, upratovačka ... dostanú za každú tam odpracovanú hodinu úplne rovnaký príplatok.
Nemocnica musí byť subjekt hospodárskej mobilizácie, čo je výrazná väčšina z nich. Príplatok v tejto výške platí dovtedy, kým počet pacientov s covidom (mimo suspektných) vo všetkých nemocniciach na Slovensku za daný deň neklesne pod 1000.
Prečo? Lebo si teraz nikto iný nezaslúži našu všemožnú podporu viac, ako títo naši hrdinovia dnešných dní. Denne im pod rukami zomierajú obete našej ľahostajnosti a sebectva ... a oni napriek totálnemu vyčerpaniu bojujú za zdravie a životy. Viem, že finančná podpora je v tejto chvíli pre nich osobne tá najmenej dôležitá, napriek tomu verím, že veľmi správna.
Na záver by som v mene ľudí, ktorí si vážia mimoriadne nasadenie zdravotníkov na Covid oddeleniach, chcel im všetkým čo najúprimnejšie poďakovať. ĎAKUJEME
ps. Úplne najviac im pomôžeme tým, že budeme striktne dodržiavať všetky opatrenia.