Za výroky o pliage má Majerský na kriku trestné oznámenie

Mimovládna organizácia Inštitút ľudských práv (IĽP) dnes podala na Generálnej prokuratúre trestné oznámenie na predsedu KDH Milana Majerského. Majerský včera v televíznej debate povedal: ”Korupcia aj LGBT sú pliagy, ktoré ničia krajinu. Ktorúkoľvek. Aj korupcia, aj LGBTI môžu zlikvidovať národ ako taký." Jeho výrok vyvolal pobúrenie verejnosti a kritiku od viacerých politikov a političiek ako aj výzvy na ospravedlnenie.

“Šírenie nenávisti je pliaga. Politici a političky, ktoré rozdeľujú spoločnosť aby získali moc sú pliaga. Nie je to ani rok od teroristického útoku pri ktorom zahynuli dvaja LGBT ľudia a zdanlivo slušní politici hovoria veci, ktoré by mohol podpísať aj vrah zo Zámockej. Treba si to pamätať 30. septembra a voliť strany, ktoré sú demokratické a rešpektujú ľudské práva. Homofóbia je zo svojej podstaty nedemokratická Na ktorej strane je KDH je po včerajšku už úplne jasné” povedal riaditeľ IĽP Peter Weisenbacher.

Inštitút ľudských práv sa venuje monitoringu a prevencii homofóbie na Slovensku dlodobo. Opakovane vydal a distribuoval do stredných škôl po celom Slovensku príručku o LGBT ľuďoch pod názvom Dve/Dvaja. Spolu s Dúhovým Slovenskom už 11 rokov organizuje anketu o anti-cenu Homofób roka.

“Ospravedlnenie nestačí. Vyzývame Milana Majerského aby stiahol svoju kandidatúru v nadchádzajúcich parlamentných voľbách. Zároveň vyzývame ostatné kresťanské organizácie aby sa od takýchto výrokov verejne dištancovali. LGBT ľudí a zástancov ľudských práv zasa prosím aby nepodľahli takýmto útokom na naše emócie a identity ktorých môže v predvolebnom období pribúdať, ale použili svoje rozhorčenie na motivovanie iných aby išli voliť a volili uvážene” uviedla koordinátorka Dúhové Slovensko n.o. Zuzana Slamená.