Policajné prezídium má už nové vedenie

Policajný zbor od dnes vedie dočasne poverený Rastislav Polakovič, zriadená bude funkcia viceprezidenta PZ pre oblasť migrácie, operatívu a riadenie služieb PZ.

Uplynutím včerajšieho dňa bol odvolaný z funkcie prezidenta PZ plk. JUDr. Štefan Hamran. Zároveň dnešným dňom minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok poveril výkonom dočasne neobsadenej riadiacej funkcie prezidenta PZ plk. Ing. Rastislava Polakoviča. Minister vnútra SR zároveň vydal organizačné opatrenie, ktorým sa od 1. novembra 2023 rušia funkcie viceprezidentov PZ. V dôsledku tohto opatrenia budú uvedeným dňom obaja viceprezidenti preložení na iné funkcie a bude zriadená nová funkcia viceprezidenta PZ pre oblasť migrácie, operatívu a riadenie služieb PZ.

Minister vnútra SR dnešným dňom zároveň poveril zastupovaním riaditeľa Úradu hraničnej a cudzineckej polície Prezídia PZ plk. Ing. Jozefa Masnicu, ktorý dlhodobo pôsobí vo funkcii riaditeľa Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície Banská Bystrica z dôvodu neprítomnosti dosluhujúceho riaditeľa.

Zároveň šéf rezortu vnútra rozhodol o dočasnom pozbavení výkonu štátnej služby u šiestich príslušníkov PZ tak ako mu to prikazuje paragraf 46 ods.1 písm. b) zákona o štátnej službe príslušníkov policajného zboru, podľa ktorého sa policajt musí dočasne pozbaviť výkonu štátnej služby, ak je dôvodne podozrivý zo spáchania trestného činu.

Dočasne poverený výkonom neobsadenej riadiacej funkcie prezidenta PZ plk. Ing. Rastislav Polakovič má za sebou 23 ročné pôsobenie v Policajnom zbore. V roku 2000 získal špecializované policajné vzdelanie na Akadémii PZ v Bratislave. Ako príslušník PZ pôsobil na viacerých útvaroch Policajného zboru predovšetkým na riadiacich funkciách, od roku 2002 ako riaditeľ ODI Poprad, od roku 2010 zastával funkciu riaditeľa OR PZ Poprad. V roku 2011 bol zástupcom riaditeľa Okresného riaditeľstva PZ Stará Ľubovňa, od roku 2018 pôsobil ako riaditeľ inšpektorátu Okresného dopravného inšpektorátu v Poprade a od roku 2021 pôsobil vo funkcii zástupcu riaditeľa Okresného riaditeľstva PZ v Starej Ľubovni Krajského riaditeľstva PZ v Prešove.