JOJ: Česko Slovensko má talent najsledovanejší program sezóny

Šou Česko Slovensko má talent sa stala najúspešnejším programom aktuálnej televíznej sezóny. Žiadny iný program na slovenských obrazovkách nedosiahol lepšie výsledky. Víťazom tretieho ročníka talentovej šou sa stal po prvýkrát Slovák – talentovaný spevák Jozef Pavlusík.

Talentová šou Česko Slovensko má talent vyvrcholila v nedeľu večer veľkým finálovým prenosom. Víťazom sa stal spevák Jozef Pavlusík, ktorý vďaka diváckym hlasom získal výhru 100 tisíc eur a neuveriteľnú cestu okolo sveta. Šou sa stala najsledovanejším programom celého uplynulého týždňa, keď dosiahla rating 14,2% a podiel 34,8%. Samotné Rozhodnutie pritom dosiahlo podiel až 46,1%.
Talentová šou sa stala najúspešnejším projektom aktuálnej televíznej sezóny. Žiadny iný televízny projekt na slovenských obrazovkách nedosiahol lepšiu sledovanosť. Najúspešnejšie vydanie šou dosiahlo rating 16,2% (14. 10. 2012), najvyšší podiel dosiahlo Rozhodnutie finálového večera (46,1%).
Počas celého víkendu bolo úspešné aj spravodajstvo Noviny TV JOJ, ktoré sa umiestňovalo na najvyšších priečkach v rebríčku najsledovanejších programov dňa. V sobotu tradične uspela relácia Najlepšie torty (podiel 26,3%), ktorá opäť výrazne porazila konkurenčnú Partičku a Smotánku. Večer bola jednotkou na trhu relácia Farmár hľadá ženu (podiel 25%, u mladých divákov 15-34 podiel 29,1%). V piatok bol najsledovanejším nespravodajským programom Panelák s podielom takmer 26%, ktorý v sledovanosti opäť predstihol konkurenčnú reality šou. TV JOJ bola trhovým lídrom aj počas seriálu Kde bolo, tam bolo (podiely 21,9% a 25,3%), ktorý bol opäť sledovanejší ako konkurenčná kuchársku šou Masterchef.

Jozef Gogola, vedúci PR TV JOJ