JOJ: Cez víkend bolo najsledovanejším programom spravodajstvo TV JOJ

Víkendovú sledovanosť televízií na Slovensku ovládlo spravodajstvo TV JOJ, ktoré bolo v sobotu aj v nedeľu (spolu s Najlepším počasím) najsledovanejším programom dňa. V piatok sa tradične darilo Paneláku, ktorý si po celý týždeň držal primát najsledovanejšej nespravodajskej relácie na trhu a najsledovanejšieho slovenského seriálu.

Seriál Panelák pokračoval aj uplynulý týždeň v nadpriemerných výkonoch a naďalej si drží pozíciu najsledovanejšieho slovenského seriálu. V piatok bol opäť najsledovanejším nespravodajským programom dňa s ratingom 12,2 % a podielom 31,5% a tradične výrazne predstihol ponuku konkurencie. TV JOJ sa darilo aj s nasledujúcim filmom Čo urobíme s fotrom, ktorý bol v čase svojho vysielania jednotkou na trhu s podielom 24,2%.
Počas víkendu bolo najsledovanejším programom na obrazovkách slovenských televízií hlavné spravodajstvo TV JOJ. V sobotu dosiahli Noviny TV JOJ rating 11,5% a podiel 34,3%, v nedeľu rating 13,7% a podiel 34,4%. Po oba dni tak boli sledovanejšie ako konkurenčné spravodajstvo. V nedeľu sa na čelo rebríčka najsledovanejších relácií prebojovalo aj Najlepšie počasie TV JOJ s ratingom 13,7% a podielom 32,8%.
Nedeľa bola úspešná aj pre stanicu PLUS, ktorá bola v prime time treťou najsledovanejšou televíziou na Slovensku, keď predstihla verejnoprávnu Jednotku a aj ostatné tzv. malé komerčné stanice. Najúspešnejším titulom nedeľnej ponuky PLUSky bol film Pasca v džungli, ktorý dosiahol podiel až 12,1%.

Jozef Gogola, vedúci PR TV JOJ

Hodnoty sledovanosti sú uvedené za cieľovú skupinu 12-54. Zdroj dát: PMT/TNS.