RTVS: Jednotka v utorkovom prime time opäť predbehla súkromnú TV

Jednotka v utorok večer v hlavnom vysielacom čase opäť porazila sitcom súkromnej televízie a v cieľovej skupine divákov starších ako 12 rokov bola dvojkou na trhu vďaka zábavnému programu Nikto nie je dokonalý. Talk show Olivera Andrásyho a Eleny Vacvalovej, ktorú vysiela RTVS na Jednotke každý utorok o 20.10, dosiahla podiel na trhu 16% a sledovalo ju 366 tisíc divákov.

 

Výrazne nad aktuálnym celodenným trhovým podielom Jednotky skončili v utorok aj vedomostno-zábavné formáty Duel (trhový podiel 14,3%) a 5 proti 5 (trhový podiel 11,5%) a spravodajská relácia s novým vizuálom Góly – body – sekundy (trhový podiel 11,8%).

Jednotka má za sebou opäť mimoriadne úspešný víkend. K najsledovanejším televíznym reláciám na slovenskom trhu v univerzálnej cieľovej skupine 12+ v 6. týždni 2013 v čase svojho vysielania patrili dokonca dvakrát v prime time programy Jednotky. Diváci najviac sledovali obľúbenú Poštu pre teba, hudobno-zábavný program Legendy popu, talk show Olivera Andrásyho a Eleny Vacvalovej Nikto nie je dokonalý, diskusný program O 5 minút 12 a kulinársku reláciu Kamily Magálovej Tajomstvo mojej kuchyne.

Minulotýždňové vydanie programu Legendy popu venované hudobnému skladateľovi Karlovi Svobodovi sledovalo 410 tisíc divákov starších ako 12 rokov (trhový podiel 19,5%).Mimoriadny výkon podala sobotná Pošta pre teba, ktorú si pozrelo 454 tisíc divákov (trhový podiel 20,9%) Obľúbený program Jednotky bol v sobotnom prime time lídrom na trhu v cieľovej skupine 12+. Vysoko nad priemerom Jednotky zabodovali v sobotu aj relácie Taxík (v čase vysielania jednotkou na trhu, podiel 16,4%) a Nebíčko v papuľke (trhový podiel 14,7%), ale aj program Postav dom, zasaď strom (trhový podiel 14,9%). Dobre sa darilo aj repríze utorkového vydania zábavného programu Nikto nie je dokonalý v sobotu napoludnie. Talk show Olivera Andrásyho a Eleny Vacvalovej bola v čase vysielania jednotkou na trhu s podielom 17%. V nedeľu bola diskusná relácia RTVS O 5 minút 12 v čase jej vysielania jednotkou na trhu. Program sledovalo 320 tisíc divákov starších ako 12 rokov (trhový podiel 22,9%). Nadpriemerné výkony dosiahli aj relácie Tajomstvo mojej kuchyne (trhový podiel 15,9%), Góly – body – sekundy (trhový podiel 10,4%) a hlavná spravodajská relácia Správy RTVS o 19-tej hodine (trhový podiel 9,2%).

Všetky dáta uvádzame v cieľovej skupine 12+
Zdroj: PMT/TNS SK