V nedeľu film 22 výstrelov jednotkou u mužov, v sobotu Najlepšie slovenské torty najúspešnejšie medzi ženami

V nedeľu bola TV JOJ úspešná so svojim spravodajstvom aj ponukou akčného filmu 22 výstrelov, ktorý bol napriek repríze v čase svojho vysielania trhovou jednotkou u mužov. V sobotu odštartovala novinka Najlepšie slovenské torty, keď bola najúspešnejšia medzi ženami, v piatok večer trhu tradične dominoval Panelák.


Akčný film 22 výstrelov sa stal najsledovanejším filmom uplynulého týždňa, keď dosiahol nadpriemerný rating 12,8% a podiel 32,2%. Napriek repríze bol trhovou jednotkou v cieľovej skupine mužov s podielom 36,6%, rovnako bol jednotkou vo veľkých mestách s podielom 35,3% a v troch krajoch – v Bratislavskom – podiel 32,4%, v Žilinskom – podiel 37,7% a v Košickom – podiel 31,5%.
V nedeľu sa darilo aj hlavnému spravodajstvu Noviny TV JOJ, ktoré bolo v čase svojho vysielania lídrom na trhu s ratingom takmer 15% a podielom 36,6%. Tradičnou jednotkou na trhu bolo aj Najlepšie počasie s ratingom 13,6% a podielom 31,4%.
V sobotu na televíznych obrazovkách odštartovala nová šou Najlepšie slovenské torty, ktorá najviac zaujala mladé ženy (15-34), kde v sledovanosti dominovala s podielom 35,6%. Aj celkovo mala programová novinka u žien viac divákov ako konkurenčná ponuka (keď bola najsledovanejším nespravodajským programom dňa s ratingom 11,9% - ženy 12-54).
V piatok večer v sledovanosti tradične dominoval seriál Panelák s nadpriemerným ratingom takmer 12% a podielom 31%, konkurencia so svojou filmovou ponukou zaostala o takmer polovicu divákov. Panelák bol tradične ešte sledovanejší v mestách s podielom takmer 35% a u mladých divákov (15-34) s podielom takmer 34%.

Jozef Gogola, vedúci PR TV JOJ

Hodnoty sledovanosti sú uvedené za cieľovú skupinu 12-54. Zdroj dát: PMT/TNS.