Nový Čas zneužil meno olympijského víťaza

Olympijský víťaz Jan Železný sa v súvislosti s výstavbou heliportu pri Liptovskom Mikuláši pre Nový čas nevyjadroval, napriek tomu ho denník citoval.

Rovnako nespolupracuje na podaní podnetu na prokuratúru proti primátorovi Liptovského Mikuláša Jánovi Blcháčovi, na Slovensku už niekoľko mesiacov nebol.
Jan Železný dnes potvrdil svojmu spoločníkovi Františkovi Zmorayovi, s ktorým investovali do výstavby rybárskej osady pri Liptovskej Mare, že ho žiadny novinár v tejto súvislosti nekontaktoval. „Redaktorka hovorila iba so mnou, no nič v súvislosti s primátorom som určite nespomínal," uviedol Zmoray na dnešnom stretnutí so šéfom radnice a dodal, že Železný na Liptove tento rok ešte nebol a teda nemohol sa stretnúť s nikým ohľadne podania na prokuratúru. Nemá to ani v pláne.

Nový čas v stredajšom článku „Olympijský víťaz Železný si chráni biznis na Liptove: Megahviezda sa obula do Ficovho primátora!" uviedol aj ďalšie nepravdivé informácie súvisiace s projektom heliport.

Pravdou je, že primátor Blcháč nikdy heliport neschválil. V súčasnosti stále ešte nie je právoplatné rozhodnutie stavebného úradu vo veci vydávania územného rozhodnutia pre výstavbu heliportu. Investor celého projektu Cyril Fogaš v súčasnosti lieta iba z pracovnej plochy. Denník uviedol, že investor plánuje „s požehnaním radnice vybudovať pristávaciu plochu". Jediné súhlasné stanovisko vydalo mesto v roku 2011 a podpísal sa pod neho bývalý primátor Alexander Slafkovský.

Podľa informácií denníka malo podnet na podozrenie zo spáchania trestného činu podpísať deväť poslancov mesta. „Jedna z poslankýň mi prezradila, že jej na parkovisku dávali podpisovať žiadosť o vysvetlenie na prokuratúru. Nevie o tom, že by malo ísť o podnet súvisiaci s preverovaním podozrenia zo spáchania trestného činu," skonštatoval primátor Blcháč. V súvislosti s poškodením svojho dobrého mena ako aj dobrého mena mesta zvažuje právne kroky.