Z RTVS prepustia najviac 298 ľudí

Z RTVS prepustia najviac 298 ľudí

Ušetrené prostriedky pôjdu hlavne na zvýšenie platov zostávajúcich zamestnancov a získanie profesionálov zvonka.

 

 

Generálny riaditeľ RTVS Václav Mika dnes informoval členov Rady RTVS o procese hromadného prepúšťania. "Nie je to ľahké riešenie. Chceme, aby celý proces bol transparanetný, priehľadný, aby zohľadnil nielen vecné, ale aj sociálne kritéria," povedal. V prepúšťaní pôjde o redukciu najviac 298 pozícií a už je podľa neho presne prerokované, ktorých profesií sa to bude týkať. Presný zoznam profesii chce rade poskytnúť na najbližšom zasasdnutí. Prepúšťať sa bude vo všetkých profesiách, najviac sa dotkne obslužných a servisných profesií.

Znižovanie počtu zamestnancov súvisí s novou štruktúrou, ktorú prijala rada pred mesiacom. Začiatkom októbra o prepúšťaní Mika informoval zástupcov všetkých odborových organizácií RTVS a zamestnancom poslal informačný list. "Je nešťastné, že to prichádza v predvianočnom období. Ale je to nevyhnutné," povedal. Cieľom je zefektívnenie riadenia. Mika tvrdí, že prepúšťaniu predchádzala analýza, ktorá ukázala, že niektoré profesie sú nadbytočné a niektoré procesy si môže RTVS objednávať z extermého prostredia za menšie náklady a kvalitnejšie.

Ušetrené prostriedky pôjdu do jednotlivých centier, aby riadiaci pracovníci mali motivačné prostriedky pre podriadených. Časť pôjde aj na vzdelávanie - napríklad v spravodajstve a investície do personálnych akvizícií. V spravodajstve má vedenie ambíciu získať "najväčších profesionálov na trhu."